Vertinimas ir jo ypatybės distanciniame mokyme


Įvadas. Vertinimo samprata. Vertinimo ir giminingų sąvokų aiškinimas. Vertinimo funkcijos. Vertinimo principai. Žinių vertinimas virtualioje aplinkoje. Vertinimo metodai distanciniame mokyme. Testavimo sistemos. Išvados. Literatūros ir šaltinių sąrašas.

Sudėtinga būtų įsivaizduoti šiuolaikinį gyvenimą be vertinimo: žmogus vertinamas visą gyvenimą ir vertinamos įvairios jo veiklos sritys. Visą gyvenimą trunkantį žmogaus ugdymą ir saviugdą taip pat lydi įvairūs vertinamieji veiksmai. Spartūs pasaulio pokyčiai keičia žmogaus veiklos pobūdį, daro įtaką formaliajam ir neformaliajam ugdymui, taip pat ir vertinimui.

Žvelgiant į vertinimą per istorinę prizmę, galima pastebėti, kad anksčiausiai buvo pradėtos vertinti besimokančiųjų žinios. Vėliau atsirado ugdymo programų, mokymo priemonių, vadovėlių vertinimas. Dar vėliau imta vertinti švietimo ir ugdymo institucijas ir visą švietimo sistemą.

Dabartinis informacinių ir komunikacinių technologijų lygis ir įvairovė sudaro palankias sąlygas mokytis nuotoliniu būdu. Mokymosi proceso ir pasiekimų vertinimas nuotoliniame mokymesi yra tam tikra besimokančiojo kontrolė ir kartu vienas iš informacijos programos kursui vertinti ir tobulinti šaltinių. Vertinimui gali būti taikomi įvairiausi metodai, tokie kaip: internetinis klausimynas, diskusijų forumai, vaizdo ir garso konferencijos, simuliacijos, probleminės užduoties pateikimas ar rašto darbai.

Šio darbo tikslas – išanalizuoti mokymosi proceso ir pasiekimų vertinimo įpatumus distanciniame mokyme.

Darbe keliami uždaviniai:

1.Apžvelgti vertinimo apibrėžimus.

2.Pateikti vertinimo funkcijas ir esminius principus.

3.Išanalizuoti žinių vertinimo įpatumus distaciniame mokyme.

4.Pristatyti nuotolinio testavimo sistemas

Darbe remiamasi internetinių šaltinių duomenimis, LR Švietimo ir mokslo ministerijos dokumentais bei švietimo padėtį analizuojančiais straipsniais.

  • Informatika Referatas
  • Microsoft Word 35 KB
  • 2013 m.
  • 11 puslapių (2068 žodžiai)
  • Donata
  • Vertinimas ir jo ypatybės distanciniame mokyme
    10 - 3 balsai (-ų)
Vertinimas ir jo ypatybės distanciniame mokyme. (2013 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/vertinimas-ir-jo-ypatybes-distanciniame-mokyme.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 02:04
×