Vertybės perduodamos ne tik šeimoje ir mokykloje, mokytis būti atkakliam ir garbingam galime ir iš knygų


Vertybės perduodamos ne tik šeimoje ir mokykloje, mokytis būti atkakliam ir garbingam galime ir iš knygų. Jono Mačiulio-Maironio poezija. Kristijono Donelaičio knyga. Jono Biliūno kūrinys.


Jono Mačiulio-Maironio poezija „Užtrauksime naują giesmę“ moko mus, kad garbingumas - ginti tėvynę.

Kristijono Donelaičio knyga „Metai“ moko mus, kad norintis išgyventi žmogus turi atkakliai dirbti.

Atkaklumas – tai žmogaus vidinis užsispyrimas, verčiantis siekti savo tikslo.

Šis kūrinys graziai parodo, kaip galima sunkiai dirbti, bet būti laimingam.

Jono Biliūno kūrinys „Laimės žiburys“ moko mus pagarbos vieni kitiems, nes šiais laikais mes to pasigendame savo visuomenėje.

Šis kūrinys nuostabiai vaizduoja pagarbą žmonės ir moko gerbti kitus.

Vertybės – tai kiekvieno žmogaus stipriausios vidinės nuostatos, darančios didelę įtaką mūsų kasdieniams sprendimams. Gaila, bet šių laikų visuomenėje, ne mažoje dalyje šeimų į vertybes nėra atsižvelgiama ir jos nebėra vertinamos. Tačiau, mano nuomone , vertybės yra pagrindas, kuriuo remiantis žmogus gali sukurti sėkmingą savo gyvenimą, todėl jas ugdyti yra vienas iš pagrindinių gyvenimo tikslųŠiais laikais tėvai ir mokytojai bando padėti vaikams suformuoti tinkamą pasaulėžiūrą bei perduoti tinkamas gyvenimo vertybes, tačiau kaip žurnalistė Eglė Deivižytė teigia, tą galime padaryti ir iš knygų. Yra daug knygų, naudingų jaunam žmogui, kurios gali padėti tinkamai suformuoti vertybės bei charakterio savybes, kaip antai; atkaklumo ir garbingumo. Tačiau dauguma paauglių susiduria su tokia problema, jog išsirenka skaityti knygas, kurios yra nelabai naudingos ir neugdo vertybių. Todėl, šiandien aš argumentuotai aptarsiu, kokios mano skaitytos knygos moko būti atkakliam ir garbingam, bei pagarbos kitiems.

  • Microsoft Word 28 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (843 žodžiai)
  • Mokykla
  • Aitė
  • Vertybės perduodamos ne tik šeimoje ir mokykloje, mokytis būti atkakliam ir garbingam galime ir iš knygų
    10 - 3 balsai (-ų)
Vertybės perduodamos ne tik šeimoje ir mokykloje, mokytis būti atkakliam ir garbingam galime ir iš knygų. (2017 m. Lapkričio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/vertybes-perduodamos-ne-tik-seimoje-ir-mokykloje-mokytis-buti-atkakliam-ir-garbingam-galime-ir-is-knygu.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 25 d. 10:52
×
144 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo