Vertybės referatas


Įvadas. Vertybių samprata. Dorovinės vertybės. Estetinės vertybės. Išvados.

Dažniausiai apie vertybes kalbama apskritai, tačiau labiau įsigilinus į vertybių pasaulį paaiškėja, jog vertybės yra labai įvairios. Mes žinome ne tik dorovines vertybes, ne tik etika yra susijusi su vertybėmis. Žemesniųjų vertybių pavyzdžiu galime laikyti malonumo vertybę, kuri būdinga gyvūnijai. Vertybės sąvoka plačiai paplitusi ekonomikos sferoje. Vertybės pirmiausiai pastebimos ten, kur yra daiktiškųjų gėrybių įvairovė. Be to, vertybės taip pat būdinga visų rūšių vitalinėms, socialinėms, dvasinėms gėrybėms. Tarp pamynėtų gėrybių yra net aukštųjų vertybių, pavyzdžiui, kai kurios dalykinių santykių vertybės, kurios lemia tam tikrą gėrybių ir asmens santykį. Tam tikra teisinė būklė yra labai svarbus gėris kiekvienam, besinaudojančiam saugomąja teisės galia. Apskritai gėrybėms yra būdinga tai, kad jos tampa gėriu kiekvienam žmogui. Nors gėrybių vertybės turi savaiminę būtį, bet joje slypi dvejopas ryšys: vienas nukreiptas į subjektą, kuriam jos yra gėris, antras – į daiktą ar apskritai į realųjį substratą kaip vertybių požymių turėtoją. Be gėrio vertybių dar egzistuoja estetinės vertybės. Jos, ypač jų išsidėstymas vertybių pasaulyje, mums dar nėra labai aiškus.

Taigi dorovinės vertybės visuomet yra tarsi prilipusios prie asmens. Bene tuo jos iš principo skiriasi nuo gėrio vertybių, kuriuos yra susijusios su daiktais ir jų santykiais. Bet tai taip pat neužkerta kelio gėrio vertybes įjungtas į dorovinių vertybių sklaidos svarstymo sferą. Tai kaip tik rodo, kad visos dorovinės vertybės teikia pagrindą gėrio ar dalykinių santykių vertybėms.

  • Filosofija Referatas
  • Microsoft Word 12 KB
  • 2015 m.
  • 9 puslapiai (1397 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dovydas
  • Vertybės referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Vertybės referatas. (2015 m. Balandžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/vertybes-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 01:49
×