Vertybės ugdomos šeimoje ir mokykloje


Lietuvių kalbėjimo potemės 2018.

Vertybės ugdomos šeimoje ir mokykloje.


Vertybės, kurios ugdomos šeimoje ir mokykloje yra labai svarbios. Virtualioje erdvėje padariau tyrimą, kurio metu paaiškėjo, kad labiausiai šeimoje puoselėjama ištikimybė ir meilė, kurios dažniausiai perduodamos šeimoje, mokykloje, maldos namuose, kelionėse bei knygose. Nors tėvai ir mokytojai deda daug pastangų, kad suformuotų teisingą mūsų pasaulėžiūrą, tačiau, kaip teigia žurnalistė Eglė Devižytė, čia gali padėti ir knygos. Didžioji dauguma apklaustųjų teigia, jog jie mėgsta skaityti knygas, nes jos lavina mūsų vaizduotę, atitraukia mintis nuo kasdienių rūpesčių, tačiau jose retai pastebi garbės bei atkaklumo pavyzdžių. Taigi, o aš savo skaitytomis knygomis noriu pagrįsti nuomonę, kad mokytis būti atkakliam ir garbingam galima ir iš knygų.

Visų pirma, knygose vaizduojama dvasinė stiprybė skatina mus atkakliai siekti savo tikslų ir nepasiduoti suklupus. Atkaklūs žmonės turi tikslus, jie pasiryžę nugalėti visas kliūtis. Krizės juos skatina, mobilizuoja. Kai daugelis jau pasiduoda ir nuleidžia rankas, jie vis tiek žengia pirmyn. Tai įrodo Ernesto Hemingvėjaus apysaka ,,Senis ir jūra". Nors prieš išvykstant į lemtingą kelionę senis aštuoniasdešimt keturias dienas nepagavo jokios žuvies, tačiau jis nenuleido rankų bei įrodė, kad jis nė neketina pasiduoti.

Vertybės ugdomos šeimoje ir mokykloje. (2016 m. Balandžio 16 d.). http://www.mokslobaze.lt/vertybes-ugdomos-seimoje-ir-mokykloje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 05:15