Vertybiniai popieriai kursinis


Vertybiniu popieriu esme. Vertybiniai popieriai aktualumas. Vertybinių popierių rinkos samprata. Diplominis akciju. Obligacijų ir akciju skirtumai. Vertybibiu popieriu rinkos konspektas. Vyriausybės vertybiniai popieriai aktualumas. Vertybinių popierių kursinis. Baltijos obligacijos aktualumas. Investicija i vertybinius popierius aktualumas.

Įvadas. Vertybinių popierių sąvoka, esmė, rūšys. Akcijos ir jų rūšys. Akcijos kaina ir dividendai. Obligacijos. Obligacijų pelningumas bei patikimumas. Vertybinių popierių rinkos mechanizmas. Vertybinių popierių rinka lietuvoje. Vertybinių popierių rinkos kūrimas. Nacionalinė vertybinių popierių birţa. Vertybinių popierių rinkos problemos. Išvados. Literatūra.

Šis darbas - tai pagrindinių vertybinių popierių ir jų rinkos apţvalga, kurioje pateikiami tiek pasaulio, tiek lietuvos vertybinių popierių rinkai būdingi elementai. Kodėl aš pasirinkau būtent šitą temą?

Pirmiausia todėl, kad vertybiniai popieriai mūsų ekonomikoje tapo įprastu dalyku. Be jų būtų sunku įsivaizduoti bendrovių veiklą. O man, studijuojančiai ekonomiką, yra ypatingai svarbu artimiau susipaţinti su vertybiniais popieriais, jų rinkos mechanizmu. Be to, tikiu šios temos aktualumu dabartiniame šalies gyvenime. Lietuva - pirmoji iš baltijos valstybių, turinti ne tik visas vertybinių popierių rinkai reikalingas struktūras bei materialinę ir techninę bazę, bet ir sparčiai besivystančią vertybinių popierių rinką.

1993 m. Susikūrė lietuvos Šis įvykis - vienas reikšmingiausių ekonominių ţingsnių per paskutiniuosius keletą metų. Jis susilaukė daug dėmesio ir įvairiausių vertinimų. Taigi, mano darbo tikslas yra ne vien teoriškai apibūdinti vertybinius popierius ir jų rinką, bet kartu sujungti specialistų nuomones bei patarimus, susijusius su šia rinka. Pirmojoje dalyje nagrinėjama vertybinių popierių ir įvairovė. Nesunku pasiklysti tarp tokios gausybės: akcijos, obligacijos, opcionai, hipotekos lakštai, vekseliai, čekiai, būsimieji sandoriai (ateities sutartys fjučersai). Darbe pasirinkti svarbiausi vertybiniai popieriai, kuriais prekiaujama vertybinių popierių birţoje. Bandau parodyti jų skirtumus ir panašumus. Šią dalį dar skirstau į poskyrius. Pirmiausia apibūdinu akcijas ir jų rūšis. Ypatingą dėmesį skiriu jų kainai ir dividendams, nes nuo jų labai priklauso investicijų rizika bei pelningumas. Po to rašau apie obligacijas - kredito vertybinius popierius. Lšskiriu tokią obligacijų rūšį kaip vyriausybės vertybiniai popieriai, jie atlieka svarbų vaidmenį valstybės gyvenime.

  • Adobe PDF 233 KB
  • 2012 m.
  • 22 puslapiai
  • Universitetas
  • Darius
  • Vertybiniai popieriai kursinis
    10 - 1 balsai (-ų)
Vertybiniai popieriai kursinis. (2012 m. Kovo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/vertybiniai-popieriai-kursinis.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 18 d. 09:31
×