Vertybiniai popieriai rūšys, jų pritaikymas ir nauda


Vertybiniu popieriu rusys. Vertybiniai popieriai ir ju rusys. Vertybiniai popieriai rusys. Trumpalaikiai vertybiniai popieriai rūšys. Vertybiniu popieriu rinkos konspektas. Vertybiniai popieriai nauda. Vertybiniai popieriai, jų rūšys, teisinis reguliavimas. Vertybiniu popieriu leidejai. Vertybiniu popierius lakstas tai. Vertybiniu popieriu pritaikymas.

Įvadas. Vertybinių popierių rūšys:. Akcijos. Paprastosios vardinės akcijos. Privilegijuotosios vardinės akcijos. Obligacijos. Kas parduoda (leidžia) obligacijas? Kodėl obligacijos yra perkamos. Akcijos ir obligacijos: už ir prieš? Opcionai. Hipotekos lakštai. Vekseliai, čekiai ir ateities sutartys. Vekseliai. Čekiai. Būsimieji sandoriai. Vertybinių popierių pirkėjų tikslai. Vertybinių popierių leidėjų tikslai. Išvados. Literatūra. Kiekvienoje ekonomiškai išsivysčiusioje valstybėje egzistuoja vertybinių popierių rinkos. Pagal šios rinkos būklę galima nustatyti ir pačios šalies ekonominę padėtį. Taigi šiame referate mes aptarsime vertybinių popierių rūšis, kas joms būdinga ir pirkėjų bei leidėjų rūšis.

Kiekvienoje ekonomiškai išsivysčiusioje valstybėje egzistuoja vertybinių popierių rinkos.

Vertybiniai popieriai – tai akcijos, obligacijos ir kiti nuosavybės arba skolos dokumentai, naudojami atliekant finansines operacijas privačiame ir valstybiniame sektoriuose. Kitaip sakant, vertybinis popierius - tai kokia nors finansinė priemonė, kur kas vertingesnė už popierių, kuriame ji yra išspausdinta, ir išreiškianti tam tikrą vertę. Paprasčiausias skolos dokumentas iou32 - tai irgi vertybinis popierius, kuris nustato, kad jo savininkas turi teisę į tam tikrą vertę, dažniausiai į pinigus.

Taigi šiame referate mes aptarsime vertybvertybiniai popieriai gali būti trumpalaikiai (iki vienerių metų) ir ilgalaikiai (ilgesniam laikui), be to, gali būti skolų vertybiniai popieriai (obligacijos, vekseliai) ir nuosavybės vertybiniai popieriai (paprastosios, privilegijuotoakcijos - įvairių tipų akcinių bendrovių leidžiami investicijų vertybiniai popieriai, rodantys, kad jų savininkai - akcininkai dalyvauja formuojant akcines bendrovės kapitalą, ir suteikiantys turtines ir asmenines neturtines teises. Arba, kitaip sakant, akcija - tai bendrovės nuosavybės vienetą paliudijantis sertifikatas.

Gana dažnai žmonės įsivaizduoja, kad akcija – tai materialus daiktas, Tam tikras popieriaus lakštas su vandens ženklais ir atitinkamais įrašais jame. Labai svarbu žinoti, kad taip būna ne visais atvejais. Įsigydami akcinės bendrovės akcijų, tokių materialių akcijų akcininkai negauna, nes akcinių bendrovių akcijos gali būti tik nematerialios. Įsigijus akcinės bendrovės akcijų, finansų maklerio įmonėje (t. Pas sąskaitų tvarkytoją) yra atidaroma asmens vertybinių popierių sąskaita, kurioje fiksuojama, kiek ir kokių akcijų jis turi. Šiek tiek kitaip yra su uždarųjų akcinių bendrovių akcijomis, nes jos gali būti ir nematerialios, Nuosavybė fiksuojama asmens vertybinių popierių sąskaitoje, ir materialios, Popieriaus lakštas su visais reikalingais rekvizitais.

  visos bendrovių akcijos yra vardinės, o pagal akcijų savininkams suteikiamas teises jos skirstomos į klases. Yra skiriamos dviejų klasių akcijos – paprastosios ir privilegijuotosios. Pva sudaro pagrindinę bendrovės akcijų dalį. Jų nusipirkę investuotojai įgyja balsavimo teisę visuotiniame akcininkų susirinkime. Akcininkai turi teisę gauti dividendus, bet paprastųjų vardinių akcijų savininkams jie nėra garantuoti. Bendrovės klestėjimo laikotarpiu pva savininkų gaunami dividendai gali būti didesni nei privilegijuotųjų vardinių akcijų savininkų gaunami fiksuoto dydžio dividendai.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2011 m.
  • 13 puslapių (2422 žodžiai)
  • Universitetas
  • Eimante
  • Vertybiniai popieriai rūšys, jų pritaikymas ir nauda
    10 - 1 balsai (-ų)
Vertybiniai popieriai rūšys, jų pritaikymas ir nauda. (2011 m. Gegužės 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/vertybiniai-popieriai-rusys-ju-pritaikymas-ir-nauda.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 19:55
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo