Vertybiniai principai referatas


Įvadas. Pagarba žmogaus orumui. Konfidencialumas. Žmonių apsisprendimo teisė. Tolerancija. Altruizmo principas. Naudota literatūra.

Vertybė labai įvairiai aiškinama įvairių autorių. B. Kuzmickas vertybe laiko visa, kas yra poreikių, interesų, norų, troškimų objektai, kas sukelia vertinimo jausmus ir sprendimus. Vertybės žmonių sąmonėje išnyra kaip idėjos, bet ne visos idėjos reiškia vertybes. Vertybės išreiškiančios idėjas daro įtaką žmonių gyvenimui, patraukia ir skatina. Vertybių norima ir siekiama dėl jų pačių, ne dėl kokių nors kitų tikslų. L. Jovaišos nuomone, vertybės yra tai, kas objektyviai ir subjektyviai reikšminga. Iš dalies vertybės atsiranda iš visuomenės, kurios dalis ir yra individas. Visuomenės vertybių sistema – tai vertybės, kurių laikosi dauguma visuomenės.

Vertybių reikšmė socialiniame darbe. L. C. Johnson teigimu, vertybių negalima įrodyti; jos yra tai, kas pageidautina; nusako, kam teikiama pirmenybė. Jos apima suvokimą apie pageidaujamą žmogaus elgesį ir pagalbos būdus. V. Kavaliauskienės nuomone, vertybės svarbios socialiniam darbuotojui, kuris laikosi pagrindinių moralės/etikos principų. Jos siejamos su religiniais, moraliniais, politiniais, ideologiniais ir kt. principais, įsitikinimais, požiūriais ir pan. Turi dvasinį ir emocinį aspektus, skatina veikti. Vertybės – esminis socialinio darbo praktikos elementas. Jos nustato kasdienių sprendimų kriterijus, yra orientyrai socialiniame darbe. Socialinis darbuotojas turi žinoti visuomenės, kurioje gyvena ir dirba, vertybes.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2015 m.
  • 6 puslapiai (1163 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rasa
  • Vertybiniai principai referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vertybiniai principai referatas. (2015 m. Kovo 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/vertybiniai-principai-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 17:39
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo