Vertybinių popierių biržos NASDAQ OMX veiklos analizė


Įvadas. Vertybinių popierių rinka. Nasdaq omx. Nasdaq omx baltijos rinka. Vertybinių popierių biržos nasdaq omx baltijos šalių indeksų palyginimas. NASDAQ OMX Baltijos palyginamasis indeksas. Nasdaq omx Vilnius. Nasdaq omx riga. Nasdaq omx tallin. NASDAQ Baltijos rinkos , NASDAQ Vlniaus rinkos , NASDAQ Rygos rinkos bei NASDAQ Talino rinkos palyginimas. Išvados. Literatūra.


Pagal teritoriją skirstomos į vietines (regionines) , nacionalines ir pasaulines. Vietinės rinkos pavyzdys gali būti prekyba vietinės valdžios vekseliais ar kitais skolos vertybiniais popieriais. Nacionalinei rinkai būdingi vertybinių popierių pirkimo ir pardavimo sandoriai pačioje šalyje nacionaline valiuta. Pasaulinėse rinkose prekiaujama įvairių šalių verslo subjektų ir vyriausybių vertybiniais popieriais įvairiomis valiutomis.

Pagal organizavimo būdą skirstomi į biržinę rinką ir už biržinę rinką. Biržinė rinka, tai organizuota rinka, kurioje vyksta aukštos kokybės vertybinių popierių apyvarta ir finansinės operacijas organizuoja ir atlieka profesionalūs šių prekių žinovai. Prekyba vertybiniais popieriais biržinėje rinkoje vyksta fizinėje vietoje, pavyzdžiui Niujorko vertybinių popierių biržoje, Londono biržoje, Tokijo biržoje ir t.t Prekių kainos priklauso nuo pasiūlos ir paklausos dėsningumų. Vertybinių popierių biržoje kiekvienas investuotojas arba kreditorius dažniausiai suranda tai , ko ieško, o pinigai atitenka toms kompanijoms, kurių vertybiniai popieriai yra aukštos kokybės. Vertybinių popierių birža užtikrina laisvą vertybinių popierių judėjimą, kurio metu perskirstomi pinigai tarp rinkos dalyvių. Prekiaujant biržinėje rinkoje, tiksliau ir realiau nustatomas akcijų kursas, padidėja vertybinių popierių likvidumas, informacijos prieinamumas, emitento prestižas. Už biržinėje rinkoje prekyba vertybiniais popieriais vyksta tiesioginiais sandoriais. Už biržinės rinkos ypatumai yra tie, kad ši rinka neturi fizinio centro, t.y. operacijų salės, kainos nustatomos susitarimo būdu, o pirkimai ir pardavimai atliekami telefonu ar kompiuteriniais ryšiais. Šioje rinkoje dažniausiai prekiaujama naujų ir mažų bendrovių vertybiniais popieriais. Atsisakyti biržos paslaugų tokias bendroves skatina per mažas jų akcijų kursas, mokestis už biržos paslaugas ir kitos priežastys. Išsivysčiusios ekonomikos šalyse biržinėje rinkoje vertybinių popierių apyvarta nepalyginamai didesnė negu už biržinėje rinkoje.

Išvestiniai vertybiniai popieriai rinkai suteikia gyvumo, lankstumo, jų dėka labai pagyvėja visa vertybinių popierių rinka. Tai byloja brandžių vertybinių popierių rinkų patirtis. Išvestinių vertybinių popierių sandoriai suteikia manevringumą atliekant sandorius, negu tai darant su tikraisiais vertybiniais popieriais. Taip pat šiais vertybiniais popieriais pasireiškia investuotojų rizikos sumažėjimas bei rinkos likvidumo didėjimas. Išvestiniai vertybiniai popieriai skirstomi į pasirinkimo sandorius, kuriems priskiriami lengvatinės pirkimo teisės, kalbant apie vertybinius popierius, jų pasirašymo teisės, bei pirkimo ir pardavimo pasirinkimo sandoriai. Taip pat skirstomi į jau minėtąsias lengvatinės vertybinių popierių pirkimo teises, kurios suteikia lengvatas pirkti emitento akcijas tam tikra nustatytą laikotarpį, bei vertybinių popierių pasirašymo teises, kurios suteikia teisę pirkti naujos emisijos vertybinius popierius , tai pat ši teisė pasižymi tuo, kad akcijos leidžiamos įsigyti mažesne kaina.

Vertybinių popierių rinkoje cirkuliuoja vertybinių popierių pelningumas ir rizika. Tarp pelningumo ir rizikos yra tiesioginis ryšys. Kuo vertybiniai popieriai yra pelningesni , tuo kartu padidėja ir rizika perkant juos, ir atvirkščiai.

Pagal pelningumo ir rizikos faktorius yra sudaromas vertybinių popierių portfelis , tai priklauso nuo investuotojo psichologinių ir charakterio savybių. Jų yra trijų tipų.

  • Microsoft Word 140 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (3432 žodžiai)
  • Kolegija
  • Inga
  • Vertybinių popierių biržos NASDAQ OMX veiklos analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vertybinių popierių biržos NASDAQ OMX veiklos analizė. (2018 m. Gegužės 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/vertybiniu-popieriu-birzos-nasdaq-omx-veiklos-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 06:45
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo