Vertybinių popierių komisija. Vertybinių popierių depozitoriumas. Investuotojų gynimo instrumentai


Investuotojų gynimo instrumentai. Įvadas. Vertybinių popierių rinka. Vertybinių popierių komisija. Tikslai ir uždaviniai. Funkcijos. Darbo organizavimas. Vertybinių popierių komisijos teisės. Lietuvos banko priežiūros tarnyba. Lietuvos centrinis vertybinių popierių depozitoriumas. Lcvpd funkcijos. Investuotojų gynimo instrumentai. Finansinių priemonių rinkų direktyva (fprd) (mifid). Investuotojų asociacija. Licencijos maklerio įmonėms. Išvados. Literatūra.

Finansų rinkos sąvoka yra tokia plati, kad net sunku ją trumpai apibrėžti. Finansų rinkos kūrimosi pradžioje ji atrodė visai nesudėtinga: atsirado pinigai ir pinigų cirkuliacija buvo pagrindinė finansų rinka, vystantis skolinimuisi, atsirado daartinių bankų pirmtakai, kurie skolindavo ir skolindavosi pinigus. Net ir dabar bankai yra pagrindiniai finansų rinkos dalyviai, ir sunku būtų įsivaizduoti finansų rinką be jų.

Dabar į finansų rinką papultų ne tik pinigų cirkuliacija ir jų skolinimas, bet ir valiutų rinka, akcijų rinka, obligacijų rinka, išvestinių priemonių rinka, žaliavų rinka, pinigų rinka. Vis didėjanti finansų rinkų integracija, kliūčių panaikinimas prekių, paslaugų ir kapitalo judėjimui, verslo stambėjimas, naujų išvestinių finansinių priemonių atsiradimas ir platesnis jų taikymas lėmė jos plėtra, o kartu ir ją prižiūrinčių ir reguliuojančių įstaigų atsiradimą.

Finansų įstaigų priežiūros veiksmingumas yra viena iš svarbiausių veiksnių siekiant užtikrinti sėkmingą finansų sistemos funkcionavimą ilgu laikotarpiu. Nuo priežiūros veiksmingumo priklauso finansų sistemos stabilumas ir finansų įstaigų veiklos efektyvumas, skatinantis šalies finansų rinkos plėtrą ir pritraukiantis į šalį kapitalo bei užsienio investicijų srautus.

Kiekviena šalis, siekdama užtikrinti efektyvią finansų rinkos priežiūrą, ieško geriausio priežiūros modelio. Svarbu sukurti tokį modelį, kuris garantuotų didžiausią finansų įstaigų priežiūros veiksmingumą.

  • Microsoft Word 54 KB
  • 2013 m.
  • 19 puslapių (4129 žodžiai)
  • Universitetas
  • Daiva
  • Vertybinių popierių komisija. Vertybinių popierių depozitoriumas. Investuotojų gynimo instrumentai
    10 - 3 balsai (-ų)
Vertybinių popierių komisija. Vertybinių popierių depozitoriumas. Investuotojų gynimo instrumentai. (2013 m. Vasario 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/vertybiniu-popieriu-komisija-vertybiniu-popieriu-depozitoriumas-investuotoju-gynimo-instrumentai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 02:32
×