Vertybių gynimas J. Apučio novelėse


Aputis susipazinimas su zilagalviu senuku. Susipazinimas su zilagalviu srnukey. Juozas aputis susipazinimas su zilagalviu senuku. Susipazinimas su zilagalviu senuku problemos. J.aputis susipazinimas su zilagalviu senuku. Vertybiu gynimas juozo apucio novelėse.. Susipazinimas su zilagalviu.

Vertybių gynimas J. Apučio novelėse. Biografija ir kūryba. Gėrio ir blogio sankirta. Nepasiduoti blogiui ir likti ištikimam savo moraliniams principams. Atsisveikinimas su vaikyste.

Šio laikotarpio prozoje dominuoja ne įvykiai, o būsenos aprašymas, visa vertinanti pasakotojo pozicija. J. Aputis, domėdamasis vidiniu žmonių gyvenimu, įtvirtino lyrinę pasaulėjautą, asociatyvų kalbėjimą, kūrė sąlygišką tikrovę. Be to, jo kūriniams būdinga Ezopo (užuominų) kalba, leidžianti išsakyti tiesą ir išvengti cenzūros.

J. Apučio prozoje kaimas iškilo kaip svarbiausias žmogiškų vertybių centras. Novelėse „Susipažinimas su žilagalviu senuku“, „Šūvis po Marazyno ąžuolu“ kalbama apie senojo kaimo nykimą, kolūkyje gyvenančio žmogaus praradimus, dvasinių vertybių kaitą. Kaip atsvara amoralumui iškyla nuoširdumas, atjauta, domėjimasis senosiomis tradicijomis, santykis su gamta, gyvenimo ir gyvybės vertė.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2015 m.
  • 1 puslapis (494 žodžiai)
  • Mokykla
  • Aurimas
  • Vertybių gynimas J. Apučio novelėse
    10 - 5 balsai (-ų)
Vertybių gynimas J. Apučio novelėse. (2015 m. Kovo 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/vertybiu-gynimas-j-apucio-novelese.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 01:24
×