Vertybių raiška slaugoje


Įvadas. Vertybės slaugos profesijoje. Išvados. Literatūra.

Vertybės yra neatsiejama žmogaus gyvenimo dalis. Esame žmonės ir visi turime tik mums vienem būdingą tam tikrą vertybinę sistemą. Nuo pat gimimo esame veikiami tėvų, giminaičių, draugų ar kitų artimų žmonių, kurie taip pat turi susikūrę savitą vertybinę sistemą ir ji veikia mūsų asmenybę, kol dare same vaikai. Bet mes augame, domimės naujais dalykais, tobulėjame, išmokstame atsirinkti tai kas svarbu, o kas ne ir atsirenkame tas vertubes, kurios mums atrodo svarbiausios ir yra arčiausiai mūsų širdies. Vertybės apima įsitikinimus, veiklą, nuomones, moralines normas, tradicijas, savireguliaciją, vaizduotę ir visuomeninę nuomonę, o taip pat dar ilgesnį sąrašą labiau objektyvių ir materialių dalykų. Vertybės – tai esminiai įsitikinimai, kas gyvenime yra teisinga, gera, kaip turi būti, o kas – neteisinga, kaip neturėtų būti. Tik susikūręs savitą vertybinę sistemą žmogus gali išreikšti save tam tikrose srityse, pavyzdžiui, profesijoje. Skirtingos profesijos reikalauja vis kitų asmens charakterio bruožų, savybių ir ypatybių, kurie leidžia nuspręsti apie individo puoselėjamas vertybes. Tarkim, slaugytojo profesija reikalauja rūpestingumo, švelnumo, gailestingumo, supratingumo, empatijos, bendravimo įgūdžių, altruizmo ir dar daug kitų savybių. Ir iš to išryškėja, kokias vertybes žmogus brangina ir puoselėja. Profesija gali daug atskleisti apie žmogų, iš jos sužinome kąs žmogui brangu ir svarbu. Taigi, vertybės yra žmogaus esybės dalis ir reiškiasi visose gyvenimo srityse, ypatingai profesijoje. Juk žmonės daugiausia savo gyvenimo laiko praleidžia dirbdami, todėl savaime suprantama, jog šioje veikloje geriausiai atsispindės žmogaus vertybinės pažiūros.

Slaugytojo veiklos efektyvumas priklauso ne tik nuo įgytų kvalifikacijų, bet ir nuo holistinės kompetencijos, kuri apima žinias, bendruosius gebėjimus, asmenybės savybes ir vertybes, tokias, kaip savarankiškumas, parama, atsakomybė, rūpestingumas, gailestingumas, jautrumas, korektiškumas, profesionalumas, išprusimas, aukštos aspiracijos, bendravimas, profesinis pareigingumas, sąžiningumas, dorumas, pasitikėjimas, pakantumas, pažiūrų platumas, nesitaikstymas su trūkumais, drąsa, savikontrolė, kurios virsta į konkrečius slaugytojo įsipareigojimus.

  • Slauga Referatas
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1800 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dominyka
  • Vertybių raiška slaugoje
    10 - 8 balsai (-ų)
Vertybių raiška slaugoje. (2015 m. Gruodžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/vertybiu-raiska-slaugoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 07:27
×