Vestuvių papročiai K Donelaičio kūrinyje ,,Metai”


Vestuvių papročiai K. Donelaičio kūrinyje ,,Metai”. Vestuvių pradžia. Rudens gėrybių“ pradžioje nupiešiamas puikus šio metų. Veikėjai kūrinyje. Nekviestų svečių– Slunkiaus ir Pelėdos – išmetimas. Papročiai. Į lietuvių vestuves kviesdavo kvieslys jodinėdamas per aplinkinius kaimus ir kviesdamas kaimynus. Ruduo – vestuvių metas. Tačiau linksmybės susijusios ne tik su gamta. Muzika kūrinyje. K. Donelaitis nepasako, kokios dainos buvo dainuojamos ir kokie šokiai šokami. Buities vaizdavimas. Amžinajame būties rate. Vestuvių eiga kūrinyje. Kvieslys puikiai rėdyts. Danke.


Tačiau linksmybės susijusios ne tik su gamta, tačiau ir su liaudies papročiais. Būras baigęs visus sunkiausius darbus galėdavo atsipalaiduoti, pasilinksminti. Taip būdavo po rugiapjūtės, šienapjūtės. Šie darbai per ilgus šimtmečius tapo ritualu, kultu. Vestuvės taip pat būdavo neeilinis įvykis, todėl žmonės naudodavosi proga ir gražiai pasismagindavo.

Kvieslys puikiai rėdyts pasirodė1. Visi kaimynai sodbiškai pasirėdė:>Kurpės, vyžos, pažeboti kuinai>nauji diržai, sopagai>moterys apsirengusios lietuviškai {Smerkiamos užsienio mados}2. Krizas svotus mielingai ragino surbti {gerti}3. Pro vartus rėdytą parvežė porą {jaunuosius}4. Petras kukorius svečiams vaišes ragino siūlyt {svetingi mat labai}5.Krizas savo svečius meilingai ragino valgyt:>Enskys su nagais lašinių šmotus nusitvėrė ir ant torielų sumetė stukiais>Kiti lašinius ėdė, kad taukai pro barzdą lašėjo>Alaus drumsto prinešė, visi pasigėrė.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 214 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (328 žodžiai)
  • Tautvydas
  • Vestuvių papročiai K Donelaičio kūrinyje ,,Metai”
    10 - 7 balsai (-ų)
Vestuvių papročiai K Donelaičio kūrinyje ,,Metai”. (2016 m. Balandžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/vestuviu-paprociai-k-donelaicio-kurinyje-metai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 10:17
×