Veterinarijos gydytojų pareigos: specialybės privalumai ir trūkumai


Įvadas. Kas yra veterinarija? Kada atsirado veterinarija. Veterinarijos gydytojų pareigos. Darbo valandos. Privalumai ir trūkumai. Kur galima studijuoti Lietuvoje. Geriausi pasaulio veterinarijos universitetai. Jauni specialistai nesiveržia dirbti į ūkius. Studijas renkasi merginos. Trūksta specialistų ūkiuose. Paklausa yra. Šaltiniai.


1806 metai – Veterinarijos mokslo pradžia. Vilniaus universitete įkuriama Veterinarijos katedra – L. H. Bojanas. Paskelbti moksliniai darbai siejosi su gyvulių auginimu, užkrečiamomis ligomis, zoohigiena.

Veterinarai gydo naminių gyvūnėlių ir kitų gyvūnų sužalojimus ir ligas įvairiomis medicinos priemonėmis, įskaitant chirurginius įrankius ir rentgeno bei ultragarso aparatus. Jie gydo gyvūnus, panašius į paslaugas, kurias gydytojas teikia žmonėms gydyti. Toliau pateikiami veterinarijos gydytojų tipai:

Gyvūnų veterinarijos gydytojai gydo naminius gyvūnus ir paprastai dirba privačiose klinikose ir ligoninėse. Dažniausiai jie rūpinasi katėmis ir šunimis, bet gydo ir kitus augintinius, pavyzdžiui, paukščius, šeškus ir triušius. Šie veterinarijos gydytojai diagnozuoja ir gydo gyvūnų sveikatos problemas; konsultuotis su gyvūnų savininkais apie prevencinę sveikatos priežiūrą; atlikti medicinines ir chirurgines procedūras, pvz., skiepijimą, dantų darbą ir lūžių nustatymą.

Maisto gyvūnų veterinarijos gydytojai dirba su ūkiniais gyvūnais, pavyzdžiui, kiaulėmis, galvijais ir avimis, kurie auginami kaip maisto šaltiniai. Daug laiko jie praleidžia ūkiuose ir soduose, gydančiuose ligas ir sužalojimus, taip pat bando ir skiepija nuo ligų. Jie gali patarti ūkininkų savininkams ar valdytojams apie maitinimą, būstą ir bendrą sveikatos praktiką.

Maisto saugos ir tikrinimo veterinarijos gydytojai tikrina ir išbando gyvulius ir gyvūninės kilmės produktus, susijusius su didelėmis gyvūnų ligomis, teikia vakcinas gyvūnams gydyti, gerina gyvūnų gerovę, atlieka mokslinius tyrimus, kad pagerintų gyvūnų sveikatą, ir įgyvendinti vyriausybės maisto saugos taisykles. Jie projektuoja ir administruoja gyvūnų ir visuomenės sveikatos programas, skirtas užkirsti kelią ir kontroliuoti gyvūnų ir gyvūnų bei žmonių ligas.

Kai klinika uždaroma, dauguma veterinarijos gydytojų nueina į namus, bet jų diena gali būti nebaigta. Daugelis toliau galvoja apie dienos atvejus ir pasiruošia kitą dieną. Net jei biuras yra uždarytas per naktį, dauguma veterinarijos gydytojų turi telefono numerį ir gali padėti pacientams pasiekti gydytoją bet kuriuo metu. Standartinėje klinikoje paprastai būna darbuotojų, kurie pasilieka naktį, tikrina gyvūnus ir teikia nuolatinę priežiūrą. Kitose vietose, pavyzdžiui, skubiosios pagalbos klinikose, visą valandą yra pilnas personalas, pasiruošęs gydyti bet kurį atvykstamą gyvūną.

  • Microsoft Word 1916 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1528 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Ina
  • Veterinarijos gydytojų pareigos: specialybės privalumai ir trūkumai
    10 - 2 balsai (-ų)
Veterinarijos gydytojų pareigos: specialybės privalumai ir trūkumai . (2019 m. Vasario 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/veterinarijos-gydytoju-pareigos-specialybes-privalumai-ir-trukumai.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 25 d. 09:56
×
97 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo