Vežėjo ir siuntėjo atsakomybė už krovinio saugumą


Įvadas. Vežėjo atsakomybė už krovinio saugumą. Vežėjo pareigos. Vežėjo atsakomybė ir krovinio draudimas. Siuntėjo atsakomybė už krovinio saugumą. Atsakomybė už reikiamų dokumentų ir informacijos pateikimą vežėjui. Atsakomybė už tinkamą krovinio paruošimą gabenti. Atsakomybė už tinkamai ir laiku į transporto priemonę pakrautą krovinį. Kiti su siuntėjo atsakomybe susiję aspektai. Išvados. Literatūros šaltinių sąrašas.

Vykdant krovinių pervežimą labai svarbu, kad aiškiai būtų apibrėžtos siuntėjo bei gavėjo pareigos, bei jų atsakomybė už krovinio saugumą. Tik taip galima išvengti didelių nesusipratimų, nerūpestingo vežimo.

Kai kiekviena šalis žino, už ką yra atsakinga, ir, kad nevykdant savo įsipareigojimų gali būti pakenkta krovinio saugumui, tiek vežėjas, tiek siuntėjas stengiasi įvykdyti visus sutartyse numatytus įsipareigojimus.

Vežėjo ir siuntėjo atsakomybė nėra du skirtingi dalykai. Abi pusės siekia bendro tikslo – laiku nugabenti krovinį iš siuntėjo gavėjui nepadarius nuostolių. Vežėjas ir siuntėjas turi veikti bendrai, kadangi tik taip galimas tarpusavio supratimas, ir tik tokiu būdu gali būti garantuojamas saugus krovinio gabenimas.

Krovinio vežimo saugumas priklauso nuo trijų pagrindinių dalykų. Pirmasis yra dokumentacija ir informacija apie krovinį – kad krovinio gabenimas vyktų saugiai, siuntėjas privalo vežėjui pateikti visą reikiamą dokumentaciją bei kitą informaciją, turinčią įtakos krovinio gabenimui. Vežėjas privalo pagal paskirtį naudoti dokumentus ir klausyti siuntėjo nurodymų. Antras svarbus aspektas – krovinio paruošimas gabenti. Ši pareiga dažniausiai priklauso siuntėjui, kadangi jis atsakingas už nepriekaištingą krovinio įpakavimą bei tikslingą ženklinimą. Už krovinio pakrovimą į transporto priemonę atsakingas gali būti tiek vežėjas tiek siuntėjas, priklausomai nuo tarpusavio sutarimo.

  • Transportas Referatas
  • Microsoft Word 30 KB
  • 2014 m.
  • 15 puslapių (4008 žodžiai)
  • Kristina
  • Vežėjo ir siuntėjo atsakomybė už krovinio saugumą
    10 - 4 balsai (-ų)
Vežėjo ir siuntėjo atsakomybė už krovinio saugumą. (2014 m. Kovo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/vezejo-ir-siuntejo-atsakomybe-uz-krovinio-sauguma.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 04:08
×