Vežimėlio valdymo ypatumai


Vežimėlio valdymo ypatumai. Įvadas. Asmenims, patyrusiems nugaros smegenų pažeidimą. Vežimėlio valdymo aspektai. Balansavimas Mobilumas Gebėjimas saugiai nukristi ir atsikelti nukritus. Balansavimas. Paprastai laiptus (lipimą. Viena iš techninių gero balansavimo sąlygų – padidintos trinties vežimėlio lankai. Mobilumas. Jis apima judėjimą lovoje, gebėjimą atsisėsti ir išsėdėti lovoje. Judėjimas. Judėjimas vežimėliu vertinamas atliekant dvylikos minučių Kuperio testą. Įvairių aplinkos situacijų keliamų problemų išsprendimas. Tokios situacijos apima. Vežimėlio judrumas. Daugelį vežimėlio judrumo. Gali būti kelios pagrindinių ratų padėtys už klubų išilginės ašies. Literatūra. Chaves es. K daunoravičienė.


Asmenims, patyrusiems nugaros smegenų pažeidimą, judėjimo funkcija yra viena iš svarbiausių. Neįgalieji, patyrę nugaros smegenų pažeidimą, dėl apatinių galūnių dalinio arba visiško judesių apribojimo daugiausiai juda vežimėliu. Dėl to šiems asmenims reikia išmokti naujų judėjimo įgūdžių vežimėliu. Savarankiško judėjimo vežimėliu įgūdžių formavimas, mokymasis ir tobulinimas – ilgas procesas, reikalaujantis ne tik specialistų, dirbančių su neįgaliais asmenimis, patyrusiais nugaros smegenų pažeidimą, dėmesio, bet ir pačių neįgaliųjų motyvacijos.

Balansavimas; Mobilumas; Gebėjimas saugiai nukristi ir atsikelti nukritus; Važiavimas nuožulnia plokštuma (pandusu); Nuvažiavimas nuo rampos (apie 12-15 cm aukščio statmena kliūtis); Manevravimas; Ištvermingumas.

Jis apima judėjimą lovoje, gebėjimą atsisėsti ir išsėdėti lovoje, kūno pernešimą rankų pagalba iš lovos ant vežimėlio ir atgal. Mobilumą lovoje asmeniui po nugaros smegenų pažeidimo padeda lavinti vertimasis gulimoje padėtyje, pratimai kniūbsčiomis – alkūnių ir ištiestų rankų atramos padėtyse, pratimai atsirėmus ant alkūnių už nugaros, prisitraukimo pratimai. Šie pratimai pradedami nuo paprastesnių judesių ir pamažu siekiama įvaldyti kuo sudėtingesnius.

Daugelį vežimėlio judrumo ypatumų nulemia pagrindinių ratų (priekyje ar gale) vieta ir mažesniųjų (dažniausiai priekinių) ratukų dydis. Kai mažesni yra priekiniai ratukai, kuo jie mažesni ir plonesni, tuo vežimėlis manevringesnis – lengviau ir mažesniu spinduliu pasisuka į šonus, tačiau nelygiu paviršiumi judėti tokiais ratukais sunkiau, jie kliūna už įvairių akmenukų, grumstų, sukelia grėsmę iškristi iš vežimėlio ir greičiau susidėvi.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 272 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (616 žodžiai)
  • Kolegija
  • Bri
  • Vežimėlio valdymo ypatumai
    10 - 2 balsai (-ų)
Vežimėlio valdymo ypatumai. (2017 m. Sausio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/vezimelio-valdymo-ypatumai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 00:44
×