Vežimo paslaugų apmokestinimas PVM


Vežimo paslaugų apmokestinimas pvm. Vežimo paslaugų apmokestinimo PVM esmė bei reglamentavimas. Vežimo paslaugų PVM deklaravimas. Praktinė užduotis. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.

Pridėtinės vertės mokestis (PVM) – mokestis, imamas nuo papildomai sukurtos vertės, taip pat antkainių. Lietuvoje šį mokestį moka tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys. Pastariesiems yra sunkiau, kadangi PVM jie patys turi jį skaičiuoti, skirti didelį dėmesį mokesčio priskaičiavimui, deklaravimui.

Vežimo paslaugas teikiančiuose ūkio subjektuose pasitaiko daug keblių situacijų, kai sunku apskaičiuoti mokestį, jei transportas juda per kelias šalis vienu metu, tarp jų – trečiąsias, o taip pat kai šias paslaugas teikia ne PVM mokėtojams, užsienio klientams.

Taip pat kyla nemažų problemų, kai trūksta dokumentų, įrodančių 0 PVM taikymo galimybes. Todėl yra būtina suvokti PVM apmokestinimo aspektus plačiau, kad nesusidarytų klaidų, neatitikimų tikimybė.

Darbo tikslas – išanalizuoti vežimo paslaugų apmokestinimo PVM ypatumus.

Darbo objektas: pridėtinės vertės mokestis.

Darbo uždaviniai:

1. Išsiaiškinti vežimo paslaugų apmokestinimo PVM esmę, reglamentavimą bei deklaravimą.

Paslaugų apmokestinamajam asmeniui teikimo vieta yra skirstoma į PVM objektą Lietuvoje ir ne PVM objektą Lietuvoje (žr. 1 lentelę).

Prekių vežimo, papildomo vežimo, atstovavimo (agento) paslaugų, suteiktų Europos Sąjungos teritorijoje, pirkėjas yra Lietuvos apmokestinamasis asmuo.

PVMĮ 45 str. 3 d. importuojamų prekių apmokestinamoji vertė apibūdinama:

Nors Lietuvoje galioja standartinis 21 procento PVM tarifas, transporto įmonėse kartais taikomas 0 procentų PVM tarifas. Šis tarifas, pagal PVMĮ 45 str. 1 d., taikomas paslaugoms, įskaitant vežimą bei papildomas vežimo paslaugas, kai jos yra tiesiogiai susijusios su prekių eksportu iš Europos Sąjungos.

Taip pat gali būti teikiamos prekių sandėliavimo (laikino pasaugojimo) paslaugos. Jei sandėliavimo paslaugos susijusios su eksportuojamų prekių gabenimu (saugomoms prekėms pradėta EX procedūra), tai jos, kaip papildomos vežimo paslaugos, taip pat apmokestinamos 0 proc. PVM.

Pašto į ES, iš ES ir tranzitinės paslaugos

Tačiau šių dokumentų nepakanka. Taip pat reikia turėti ir PVM sąskaitą faktūrą, sutartį (arba užsakymą), apmokėjimo dokumentus ir pan.

PVM tarifas netaikomas iš vis:

kai paslauga ne PVM objektas Lietuvoje, suteikta ES PVM mokėtojui.

Apibendrintai galima teigti, vežimo paslaugų apmokestinimą PVM reglamentuoja teisės aktai, svarbiausias jų – Lietuvos Respublikos Pridėtinės vertės mokesčio įstatymas. Reikia žinoti, ar PVM objektas Lietuvoje, ar ne PVM objektas Lietuvoje. Nuo to priklauso PVM mokesčio tarifai. 0 proc. PVM tarifas taikomas paslaugoms, įskaitant vežimą bei papildomas vežimo paslaugas, kai jos yra tiesiogiai susijusios su prekių eksportu iš Europos Sąjungos. Taip pat gali būti teikiamos prekių sandėliavimo (laikino pasaugojimo) paslaugos, kaip papildomos vežimo paslaugos, taip pat apmokestinamos 0 proc. PVM. Kad būtų galima taikyti šį tarifą, PVM mokėtojas turi turėti atitinkamus dokumentus, patvirtinančius tuos sandorius.

  • Microsoft Word 398 KB
  • 2015 m.
  • 15 puslapių (2107 žodžiai)
  • Kolegija
  • Monika
  • Vežimo paslaugų apmokestinimas PVM
    9 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vežimo paslaugų apmokestinimas PVM. (2015 m. Balandžio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/vezimo-paslaugu-apmokestinimas-pvm.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 13:08
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo