Vėžių gaudymas gaudyklėmis su masalu


Kaip atrodo gaudyklės (bučiai)? Čia pavaizduota viena iš gaudyklių. Jos tinka tirti. Gaudymas gaudyklėmis su masalu. Bučiui nuleisti ant dugno pririšama nestora. Bučiai statomi iš valties. Ežere tuo pačiu metu gaudoma keliose vietose. Kaip tyrimo vieta gali būti parinktos salų priekrantės. Bučiai pastatomi vakare prieš saulei leidžiantis. Vėžių gaudymas bučiais. Arbačiauskas K. ir kiti, Gyvūnijos monitoringo metodai. Naudota literatūra.

Čia pavaizduota viena iš gaudyklių, kuriomis gaudomi vėžiai. Gaudyklės gali būti įvairių formų.

Jos tinka tirti visus ežerus. Gaudoma standartiniais cilindro formos vielinio karkaso bučiais su dviem 4-5 cm skermens angomis galuose, aptrauktais ne didesnio kaip 1 cm akytumo tinklu Vieno tyrimo metu rekomenduojama naudoti 30 bučių.

Bučiui nuleisti ant dugno pririšama nestora, bet pakankamai tvirta virvė, kurios gale pritvirtinamas plūduras. Jis reikalingas gaudyklės pastatymo vietai žymėti ir virvei susukti. Masalas, šviežia ar šaldyta vietinė žuvis (kuoja, plakis, raudė ar pan.), pakabinamas gaudyklės centre.

Bučiai pastatomi vakare prieš saulei leidžiantis, ištraukiami anksti ryte. Kiekviena tyrimo vieta aprašoma ir registruojamas kiekviena gaudykle pagautų vėžių skaičius (Registravimo forma C (žr.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 1556 KB
  • 2014 m.
  • 10 puslapių (344 žodžiai)
  • Indefoldas
  • Vėžių gaudymas gaudyklėmis su masalu
    10 - 3 balsai (-ų)
Vėžių gaudymas gaudyklėmis su masalu. (2014 m. Spalio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/veziu-gaudymas-gaudyklemis-su-masalu.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 07:30
×