„Viacon Baltic“ ir „Skanska AB“ statybos įmonių veikla, valdymo struktūros ir jų analizė


Įvadas. Uab “Viacon Baltic”. Uab „Viacon Baltic“ veikla, misija, vizija. Uab “ViaCon” Didžiausi projektai. Uab „Viacon“ valdymo struktūra. Darbo pasidalijimas ir specializavimas pagal atliekamus darbus. Sprendimų priėmimo ir perdavimo seka Uab „ViaCon“. “Skanska AB”. "Skanska AB" Veikla, misija ir vizija. Strategija. "Skanska AB" Verslo modelis. Valdymas. Statyba Lietuvoje. "Skanska" Projektai kitose šalyse. Statybos įmonių Uab „ViaCon“ ir “Skanska AB” palyginimas. Literatūra.


Įmonių valdymas ir veikos administravimas yra sudėtingi, tačiau ypatingai svarbūs procesai, kuriuos vykdant profesionaliai, galima tikėtis sėkmingų įmonės rezultatų. Sėkmingai įmonės veiklai yra labai svarbu strateginė įmonės orientacija. Tai aplinkybių, siekių, galimybių ir veiksmų junginys. Ją sudaro organizacijos misija, vizija ir strateginiai tikslai. Organizacijos vizija, misija ir tikslai yra esminis strategijos formavimo elementas arba atspirties taškas, kuriuo remiantis rengiami tolesni strategijos formavimo ir realizavimo etapai.

Siekiant efektyvios įmonės veiklos verta remtis gerąją patirtimi ir analizuoti didžiausių bei sėkmingiausių įmonių veikla, vadyba, organizacinę santvarką ir valdymo metodus.

Darbo objektai – šiame darbe bus nagrinėjama skandinaviško kapitalo, tačiau Lietuvoje savo veiklą vykdančios įmonės UAB „ViaCon Baltic“ ir Švedijos statybų įmonės „Skanska AB“.

Darbo tikslas – išanalizuoti valdymo funkcijas minėtose įmonėse.

Rekvizitai.lt duomenimis įmonėje „ViaCon Baltic“ dirba 117 darbuotojų, o apyvarta geriausiais metais (2014m.) siekė iki 50mln. Eurų.

Antrajame etape pasirenkamas organizacinės valdymo struktūros tipas, nustatomas valdymo lygių skaičius, tarpusavio ryšiai, bei techninės valdymo priemonės.

UAB „ViaCon“ veikla vykdoma remiantis šiuolaikinėmis vadybos sistemomis.

Įmonėje įdiegtos ir veikia šios vadybos sistemos:

Pavaldumas neatspindi bendradarbiavimo, tarp funkcinių ir procesinių ryšių tarp atskirų padalinių ir jų darbuotojų – šie ryšiai yra numatomi organizacijos procesuose, procedūrose, taisyklėse, vykdomuose projektuose.

Organizacinėje struktūroje padaliniai išdėstyti remiantis pavaldumo principu, o ne padalinių ar atskirų darbuotojų ,,svoriu” organizacijoje.

UAB „ViaCon“ vykdoma personalo politika, kuri atspindi kertines vertybes: vertę, saugumą, efektyvų bendradarbiavimą. Tikima, kad bendrovės vertę kuria jos darbuotojai.

Kartais grupėms sunkiai sekasi priimti sprendimus, jei dėl jų nesutariama. Tai gali būti dėl kelių priežasčių. Dažnai bijoma dėl sprendimo pasėkmių, niekas nenori likti kaltas. Grupės nariai konfliktuoja, todėl sunku priimti teisingą sprendimą, o vėliau jį įgyvendinti. Kartais sprendimo priėmimo metodai gali neatitikti konkrečios situacijos, arba per daug norima sekti grupėmis, kurios efektyviai priima sprendimus.

„SKANSKA“ yra pirmaujanti Švedijos projektų vystymo ir statybos kompanija. Tai viena iš dešimties didžiausių pasaulio statybų kompanijų. Derindama savo patirtį bei finasinius pajėgumus bendrovė stato ofisus, gyvenamuosius namus bei vysto viešojo ir privataus sektorių partnerystės projektus.

Kurdama tvarius sprendimus „Skanska“ siekia būti lyderiaujančia kompanija kokybės atžvilgiu, taip pat „žaliosios statybos“, darbų saugos bei verslo etikos srityse. Žinoma, „Skanska“ taip pat siekia maksimaliai padidinti savo potencialą susijusį su pelnu.

Statybos kompanijos „Skanska“ istorija prasidėjo 1887 metais, kai ji buvo įkurta. Pirmieji tarptautiniai projektai pradėti jau 1897 metais. Taigi, 2014 metų duomenimis, 54000 darbuotojų aktyviai dirba išrinktose nacionalinėse rinkose Europoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose bei Lotynų Amerikoje. Pagrindinė „Skanska“ būstinė yra Švedijos sostinėje, Stokholme.

Kompanija savo veiklą vysto Skandinavijos regione, Jungtinėse Amerikos valstijose ir kitose Europos šalyse. Vienoje didžiausių pasaulių rinkų, Jungtinėse Amerikos Valstijose „Skanska AB“ pirmauja tarp statybos ir statybos inžinerijos projektų. Skandinavijos, Čekijos respublikos, Slovakijos ir Lenkijos rinkose kompanija užsiima statybos ir investiciniu verslu. Lotynų Amerikoje aktyviai užsiima veikla naftos, dujų ir energetikos sektoriuje.

1. Statybos – Žvelgiant bendrai, statybų rinkos perspektyvos yra teigiamos. Švedijoje negyvenamųjų, gyvenamųjų namų ir civilinės rinkos yra stiprios. Norvegijoje infrastruktūros rinka išlieka teigiama, turi reikšmingų konkurencingų naujų pasiūlymų. Negyvenamųjų pastatų rinka ir toliau silpnėja dėl mažos naftos kainos, o gyvenamųjų namų rinka yra gana stabili. Situacija Suomijoje tokia, kad bendra statybų rinka išlieka silpna. Komercinės paskirties pastatų rinka Lenkijoje ir Jungtinėje Karalystėje išlieka stipri. Čekijoje ir Slovakijoje statybų rinka tobulėja, prie ko labai prisideda stabili politika, gerėjanti ekonomika bei infrastruktūros gerinimo projektai, prie kurių finansavimo prisideda Europos Sąjungos fondas. Jungtinėse Valstijose didelių ir sudėtingų civilinės statybos projektų rinka išlieka pakankamai gera, nors konkurencija yra didelė. Jungtinėse Valstijose pastatų statybos rinka sėkmingai plečiasi aviacijos, švietimo, komercinių pastatų, ir gyvosios gamtos mokslų ir sveikatos priežiūros sektoriuose.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 1330 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (4012 žodžiai)
  • Universitetas
  • Donatas
  • „Viacon Baltic“ ir „Skanska AB“ statybos įmonių veikla, valdymo struktūros ir jų analizė
    10 - 5 balsai (-ų)
„Viacon Baltic“ ir „Skanska AB“ statybos įmonių veikla, valdymo struktūros ir jų analizė. (2016 m. Gegužės 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/viacon-baltic-ir-skanska-ab-statybos-imoniu-veikla-valdymo-strukturos-ir-ju-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 06:27
×