Vibracija darbo aplinkoje


Saugos skaidrės.

Vibracija darbo aplinkoje. Vibracijos rūšys Vibracijos rūšys Vibracijos keliamos rizikos mažinimo priemonės Vibracijos keliamos rizikos mažinimo priemonės Darbuotojų informavimas ir mokymas Darbuotojų informavimas ir mokymas Rankas veikianti vibracija. Pavojai sveikatai, požymiai ir simpomai. Visą kūną veikianti vibracija. Pavojai sveikatai, požymiai ir simptomai. Literatūra.


Rankas veikianti vibracija – perduodami į rankas kenksmingi darbuotojo sveikatai ir saugai mechaniniai virpesiai, ypač sukeliantys kraujagyslių, kaulų sąnarių ir raumenų bei neurologinius pakenkimus (3). Ji dažniausiai pasitaiko dirbant rankiniais varikliniais įrankiais (pneumatiniais kaltais, kūjais, grąžtais, pjūklais ir kt.) (1,2).

Tai per delnus ir pirštus į plaštakas ir rankas perduodama vibracija; Darbuotojų, kurių rankos nuolat patiria rankas veikiančios vibracijos poveikį, plaštakų ir rankų audiniams gali būti padaryta žala, kurios simptomai bendrai vadinami rankas veikiančios vibracijos sindromu; Pavojai ypač padidėja, ilgą laiką reguliariai naudojant įrangą, kuri sukelia didesnę vibraciją; Tyrimai rodo, kad vibracijos keliami pavojai gali būti kontroliuojami ir sumažinami, taikant gerą valdymą (4).

Kraujagyslių sutrikimai Neurologiniai sutrikimai Riešo tunelio sindromas Raumenų ir kaulų sutrikimai.

Neurologiniai sutrikimai Rankoms perduodamos vibracijos poveikį patiriantys darbuotojai gali jausti pirštų ir rankų dilgčiojimą bei tirpulį. Jei vibracijos poveikis ir toliau tęsiasi, šie simptomai gali paūmėti. Vibracijos poveikį patiriantys darbuotojai gali nejausti pirštų ir temperatūros, gali sumažėti rankų vikrumas. Riešo tunelio sindromas Naudojant vibruojančius įrankius, jais atliekant pasikartojančius judesius, stipriai suėmus, dirbant nepatogioje padėtyje, gali padidėti riešo tunelio sindromo pavojus (4).

Raumenų ir kaulų sutrikimai Užsitęsusį vibracijos poveikį patiriantys darbuotojai gali skųstis raumenų silpnumu, plaštakų ir rankų skausmu, sumažėjusia raumenų jėga; Dažni riešo ir alkūnės osteoartrito, taip pat minkštųjų audinių sukietėjimo atvejai sausgyslių susijungimo su kaulais ir raumenimis vietose, dažniausiai ties alkūne, nustatyti kalnakasiams, kelių tiesėjams ir metalo apdorojimo operatoriams, dirbantiems su smogiamaisiais įrankiais; Galimi ir kiti sutrikimai, pvz.

 • Sauga Skaidrės
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Kristina
 • 20 puslapių (1079 žodžiai)
 • Kolegija
 • Saugos skaidrės
 • MS PowerPoint 60 KB
 • Vibracija darbo aplinkoje
  10 - 2 balsai (-ų)
Vibracija darbo aplinkoje. (2016 m. Gegužės 24 d.). http://www.mokslobaze.lt/vibracija-darbo-aplinkoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 00:57