Vibrometrai


Įvadas. Paskirtis ir matuojamieji parametrai. Vibrometro keitiklis ir matavimų principas. Vibracijų greičio ir pagreičio matavimo prietaisai. Išvados. Naudota literatūra.

Vibrometras yra prietaisas, skirtas matuoti įvairius vibracijų parametrus (dažnį, amplitudę ir kt.). Vibrometrai plačiai naudojami įvairiose srityse, norint išvengti galimų gedimų ir nukrypimų nuo normalaus darbo rėžimo, kuriuos gali sukelti vibracijos. Technikoje vibracijų padariniai labai dažnai pastebimi- tai gali būti gerokai didesnis už normą guolių dilimas, velenų ar skriemulių išsibalansavimas. Aviacijoje vibrometrai atlieka ne ką mažesnį vaidmenį, nei kitose technikos srityse. Šiame darbe nurodysiu dažniausius vibrometrų panaudojimo aviacijoje būdus, pagrindines charakteristikas.

matuoti orlaivio variklių vibracijų amplitudes, greičius ir pagreičius;

pateikti matavimo rezultatus indikatoriuose (vibracijų rodytuvuose);

signalizuoti apie leistinų vibracijų parametrų dydžių ribų viršijimą šviesos signalu;

perduoti matavimo rezultatus elektrinio signalo pavidalu į orlaivio duomenų registracijos aparatūrą.

čia – savasis kampinis dažnis; C – spyruoklės standumas; m – magneto masė; – santykinio slopinimo koeficientas; k – slopinimo koeficientas.

Vibracinio keitiklio amplitudinė-dažninė charakteristika (ADCh) aprašoma lygtimi:

Pagreičio vibrometre rodiklio skalė sugraduota vibracijų pagreičio vienetais nuo 0 g iki 7g. Paprastai vibrometrai turi vidinės kontrolės įtaisą VK, kurį įjungus, vietoje vibracinio keitiklio įtampos į stiprintuvus tiekiama nustatyto dažnio įtampa. Jei vibrometras veikia gerai, prietaisas rodo atitinkamą matuojamo parametro lygį ir suveikia signalizacija.

Iš visų orlaivio techninę būklę nusakančių charakteristikų vibracijos yra viena svarbiausių, todėl ir vibrometrai atlieka labai svarbią paskirtį orlaivio prietaisų sistemoje.

  • Technologijos Referatas
  • Microsoft Word 441 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1211 žodžiai)
  • Jurgis
  • Vibrometrai
    10 - 2 balsai (-ų)
Vibrometrai. (2015 m. Gruodžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/vibrometrai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 20:37
×