Vidaus auditas


Vidaus audito radiniu kategorijos. Ar privačiose įmonėse yra vidaus auditorių.

Įvadas. Vidaus audito bendroji charakteristika. Vidaus audito samprata ir reikšmė. Vidaus audito tikslai ir uždaviniai. Vidaus audito teisinis reglamentavimas. Vidaus audito reglamentavimas privačiuose juridiniuose asmenyse. Vidaus audito reglamentavimas viešuosiuose juridiniuose asmenyse. Išvados. Literatūros sąrašas.

Tyrimo aktualumas. Vidaus auditas Lietuvoje atsirado palyginti neseniai. Tai galima paaiškinti tuo, kad Lietuva dar tik prieš 15 metų atkūrė nepriklausomybę, o transformacijos procesas iš komanditinės-kontrolinės sistemos į rinkos ekonomiką dar nėra pilnai baigtas . Pastaruoju metu tarptautiniu ir nacionaliniu mastu vis sparčiau kintančios tiek ekonominės, tiek socialinės sąlygos daro įtaką privačių ir viešųjų juridinių asmenų veiklai. Siekiant užtikrinti veiksmingą, skaidrų juridinių asmenų funkcionavimą aktualūs tampa šių subjektų vidaus kontrolės klausimai. Nes kaip teigia D. Piluckytė vidaus auditas užima svarbią vietą organizacijų valdyme. Tinkamai įgyvendintas, atliekamas bei valdomas vidaus auditas yra svarbus elementas, padedantis organizacijai įgyvendinti strategiją bei pasiekti užsibrėžtus tikslus. Todėl nepaneigiamai aktualu nagrinėti vidaus audito sampratą, reikšmę, jam keliamus tikslus bei paskutiniu laikotarpiu pakankamai dažnai keičiamą šio instituto reglamentavimą.

Darbo tikslas. Nuosekliai išnagrinėti ir apibendrintai pateikti vidaus audito teorinius ir praktinius aspektus privačiuose ir viešuosiuose juridiniuose asmenyse, nustatyti esminę reglamentavimo problematiką, pateikti darbo autoriaus nuomonę dėl jos sprendimo.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 37 KB
  • 2013 m.
  • 14 puslapių (2811 žodžiai)
  • Simona
  • Vidaus auditas
    10 - 3 balsai (-ų)
Vidaus auditas. (2013 m. Sausio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/vidaus-auditas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 14:10
×