Vidaus degimo varikliai. Referatas. Dujų skirstymo mechanizmas VTEC


Įvadas. VTEC panaudojimo prižastis. DOCH VTEC viekimo principas. Sohc vtec. Sohc vtec-e. 3-stage vtec-e. I-vtec. Pridas. Išvados. Literatūros šaltiniai.

VTEC santrumpa pilnai verčiama kaip Variable Valve Timing and Lift Electronic Control, kas lietuviškai reiškia: Elektroninė valdymo sistema, kontroliuojanti vožtuvų atidarymo laiką ir vožtuvų pakėlimo eigą.

Ši elektroninė valdymo sistema sistema buvo išrasta Japonijos bendrovės „Honda“ ir pirmą kartą sistema buvo montuojama ant F1 lenktyninių bolidų voriklių, o vėliau ši sistema buvo sėkmingai pritaikyta eilinėje automobilių gamyboje. Pirmasis serijinis „Honda“ automobilis su VTEC sistema buvo „Integra“ pagamintas 1989 metais. Būtent šis automobilis tapo DOCH VTEC sistemos nešiotoju su varikliu B16A, kuris išsivystydavo 100 arklio galių vienam litrui darbinio tūrio be pripūtimo, be to dar ir skyrėsi gera trauka žemesniuose lygmenyse ekonomiškumu ir sprogstamojo pobūdžio charakteriu. Tai buvo pirmasis pasaulyje variklis, kuris leisdavo keisti variklio parametrus, kol automobilis juda. Atėjus VTEC sistemai į automobilių gamybos rinką buvo nustatytas naujas kokybinis standartas benzininių variklių gamyboje.

Įprastame keturių taktų vidaus degimo variklyje įsiurbimo ir išmetimo vožtuvai yra kontroliuojami skirstymo veleno kumšteliais. Šių kumštelių forma nusako vožtuvų atidarymo momentą, eigą ir atidarymo trukmę. Atidarymo momentas (ir uždarymo) apibrėžia vožtuvo atidarymo momentą (arba uždarymo) atžvilgiu variklio veikimo proceso. Eiga nusako vožtuvo atidarymo aukštį, o atidarymo trukmę nusako kaip ilgai buvo vožtuvas atidarytas. Dėl skirtingo dujų elgesio (oro ir degalų mišinio) cilindre prieš ir po uždegimo esant skirtingiems variklio sūkiams reikalingi skirtingi vožtuvų darbo nustatymai. Taip optimalus vožtuvo momento, eigos ir atidarymo trukmės santykis esant mažiems variklio sūkiams prives prie to, kad esant dideliems variklio sūkiams bus nepakankamas cilindrų pripildymas ir žymiai sumažės galia. Priešingai optimalus nustatymai esant dideliems variklio sūkiams neigiamai paveiks variklį dirbantį tuščiąja eiga (variklis veiks netolygiai). Idealiu atveju variklis turi turėti galimybę keisti šiuos nustatymus plačiuose ribose, prisitaikydamas prie situacijos.

  • Microsoft Word 28 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1675 žodžiai)
  • Universitetas
  • Eddyltu93
  • Vidaus degimo varikliai. Referatas. Dujų skirstymo mechanizmas VTEC
    10 - 6 balsai (-ų)
Vidaus degimo varikliai. Referatas. Dujų skirstymo mechanizmas VTEC. (2015 m. Spalio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/vidaus-degimo-varikliai-referatas-duju-skirstymo-mechanizmas-vtec.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 20:15
×