Vidaus degimo variklio sandara


Vidaus degimo variklio veikimo sandara. Alkuniniai velenai referatas.

Vidaus degimo variklis. Keturtakčio vidaus degimo variklio veikimas. Alkūninis velenas. Štampuoti alkūniniai velenai. Lieti alkūniniai velenai. Surenkami alkūniniai velenai. Veikimas. Dujų skirstymo mechanizmai.

Besisukančio skirstymo veleno kumštelis remiasi į kėliklį, kuris kildamas iškelia aukštyn strypelį. Strypelis pakelia svirtelės vieną petį. Tuo metu kitas petys paspaudžia vožtuvą ir jį atidaro. Kai kumštelis nustoja veikęs kėliklį, spyruoklė uždaro vožtuvą ir grąžina jo pavaros detales į pradinę padėtį. Skirstymo velenas išliejamas iš ketaus arba štampuojamas iš plieno. Jis turi atraminius kakliukus, kumštelius, alyvos siurblio ir uždegimo sistemos skirstymo pavaros krumpliaratį, degalų siurblio pavaros ekscentriką. Veleno kakliukai, kumšteliai ir ekscentrikai termiškai apdorojami ir šlifuojami. Kad būtų lengviau įtvirtinti, veleno kakliukai gaminami nevienodo skersmens. Jų skersmuo mažėja veleno užpakalinio galo link. Kiekvienam variklio cilindrui velene yra po įsiurbimo ir išmetimo kumštelį. Vienaeiliuose keturcilindriuose varikliuose įvairių cilindrų vienos paskirties kumšteliai išdėstyti 90. Skirstymo velenas sukasi įvorėse, kurių vidinis paviršius išlietas babitu. V formos variklių velenas įrengtas tarp cilindrų kairiųjų ir dešiniųjų eilių. Per keturtakčio variklio darbo ciklą, t.y. per du alkūninio veleno apsisukimus, skirstymo velenas turi po vieną kartą atidaryti visus variklio vožtuvus, apsisukdamas vieną kartą. Kad tai būtų įmanoma, skirstymo veleno krumpliaračio arba žvaigždutės krumplių skaičius turi būti du kartus didesnis už alkūninio veleno krumpliaračio krumplių skaičių. Krumpliaračius reikia taip sujungti, kad sutaptų žymės ant jų krumplių. Skirstymo velenui išilgai pasislinkti neleidžia flanšas, dviem varžtais pritvirtintas prie cilindrų bloko priekinės sienelės. Kėlikliai būna plieniniai arba ketiniai, termiškai apdoroti. Strypeliai gaminami iš plieninių arba diuraliumininių vamzdelių, į kuriuos iš abiejų galų įpresuojami plieniniai antgaliai. Sferiniais paviršiais pastarieji apačioje remiasi į kėliklį, o viršuje – į svirtelės peties įdubą. Kai alkūninis velenas ima suktis greičiau kaip 5000 min, strypeliai pradeda vibruoti, dėl to pablogėja variklio darbas. Todėl variklių, kurių alkūninių velenų sukimosi dažnis didesnis kaip 5000 min,skirstymo velenas įrengtas viršuje, ir jo kumšteliai veikia tiesiog svirteles.Į svirtelių angas įpresuotos bronzinės įvorės. Svirtelės užmaunamos ant tuščiavidurės ašies, įtvirtintos stoveliuose prie cilindrų galvutės. Cilindrinės spyruoklės, užmautos ant ašies tarp svirtelių, neleidžia joms išilgai pasislinkti.

  • Mechanika Referatas
  • Microsoft Word 79 KB
  • 2014 m.
  • 6 puslapiai (2068 žodžiai)
  • Dainius
  • Vidaus degimo variklio sandara
    10 - 2 balsai (-ų)
Vidaus degimo variklio sandara. (2014 m. Kovo 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/vidaus-degimo-variklio-sandara.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 15:18
×