Vidaus ir išorės audito panašumai ir skirtumai


Įvadas. Audito klasifikavimo esmė ir principai. vidaus ir išorės auditų procesai. Vidaus audito procesas. Išorės audito nuoseklumas. Vidaus ir išorės audito panašumų ir skirtumų analizė. Išvados. Literatūra.

Audito vaidmuo labai svarbus šių laikų ekonominiame gyvenime. Jis apsaugo nuo įvairių manipuliacijų, apgaulių ir finansinės atskaitomybės klastojimų bei prisideda prie ekonominio stabilumo užtikrinimo.

Temos aktualumas. Be audito šiuolaikiniame pasaulyje negalėtų normaliai funkcionuoti joks ūkis. Auditas reikalingas visais organizuotos veiklos lygiais, pradedant nuo visos valstybės ekonominės veiklos ir baigiant įmonių ir atskirų asmenų veikla. Tačiau norint auditą tikslingai atlikti auditą, reikia žinoti jo pagrindinius klasifikavimo principus. Taigi tema aktuali visiems asmenims užsiimantiems organizuota veikla.

Tarptautinės aukščiausiųjų audito institucijų organizacijos (INTOSAI) Limos deklaracijoje nurodyta, kad kontroliavimas yra būtinas reguliavimo sistemos elementas. Kontroliavimo tikslas – kuo ankščiau atskleisti nuokrypius nuo priimtų standartų ar pažeidimų teisėtumo, ekonomiškumo, rezultatyvumo ir efektyvumo srityse, kad būtų galima pataisyti padėtį, prireikus patraukti kaltus asmenis atsakomybėn, atlyginti nuostolius arba imtis priemonių, kurios ateityje užkirstų kelią pažeidimams arba bent sumažintų jų atsiradimo galimybę.

Darbo tikslas – išsiaiškinti audito sistemos klasifikaciją pagal institucinę priklausomybę ir išanalizuoti vidaus ir išorės audito panašumus ir skirtumus.

Darbo uždaviniai:

1.Išnagrinėti audito klasifikavimo esmę ir principus.

2.Apibūdinti vidaus audito procesą.

3.Išnagrinėti išorės audito nuoseklumą.

4.Išanalizuoti vidaus ir išorės audito panašumus ir skirtumus.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 74 KB
  • 2014 m.
  • 21 puslapis (4893 žodžiai)
  • Universitetas
  • Monika
  • Vidaus ir išorės audito panašumai ir skirtumai
    10 - 3 balsai (-ų)
Vidaus ir išorės audito panašumai ir skirtumai. (2014 m. Balandžio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/vidaus-ir-isores-audito-panasumai-ir-skirtumai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 15:08
×