Vidaus kontrolė ir auditas


Įvadas. Klaipėdos miesto savivaldybės vidaus kontrolės ir audito tarnybos samprata. Klaipėdos miesto savivaldybės vidaus kontrolės ir audito tarnybos tikslas. Klaipėdos miesto savivaldybės vidaus kontrolės ir audito tarnybos uždaviniai. Klaipėdos miesto savivaldybės vidaus kontrolės ir audito tarnybos veiklos principai. Klaipėdos miesto savivaldybės vidaus kontrolės ir audito tarnybos įgyvendinantys subjektai. Klaipėdos miesto savivaldybės vidaus kontrolės ir audito teisinis reguliavimas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Vidaus audito sistema svarbi sritis Lietuvai. Tinkamai atliktas vidaus auditas padeda didinti valdymo institucijos veiklos efektyvumą, įgyvendinti jų veiklos strategiją, teikti vertinimus, rekomendacijas ir patarimus susijusius su audituojama veikla. Taip pat įstaigai svarbu, kad būtu sukurta patikima vidaus kontrolės sistema, nes ji valdymo institucijoje turi veikti nuolat. Vidaus audito tarnyba turi užtikrinti efektyvų įstaigos iškeltų tikslų įgyvendinimą ir sukurti gerą vidaus kontrolės sistemą.

Klaipėdos miesto savivaldybės vidaus kontrolės ir audito tarnybos (Tarnybos) veiklos rūšis – Lietuvos Respublikos savivaldybių veikla.

Vidaus adito paskirtis savivaldybėje – sistemingai ir visapusiškai vertinti ir gerinti įstaigos rizikos valdymo, kontrolės ir priežiūros procesų veiksmingumą ir padėti įgyvendinti savivaldybei keliamus tikslus.

Savivaldybėje vidaus audito tarnyba turi atskira savarankiška tarnyba pavaldi Finansų ministerijai, kadangi vidaus audito tarnyba turi būti nepriklausoma ir objektyvi tikrinimo ir konsultavymo veikla, kurios tikslas gerinti ir vertinti organizacijos veiklą.

Vidaus kontrolės ir audito įstatyme didžiausias dėmesys skiriamas vidaus kontrolės ir audito tarnybos nepriklausomumui.

O Klaipėdos miesto savivaldybės vidaus kontrolės ir audito tarnyba savo veikloje vadovaujasi šiais nuostatais: nepriklausomumo, teisėtumo, viešumo, objektyvumo, profesionalumo.

Šaltinis: sudaryta autorių remiantis Klaipėdos miesto savivaldybės vidaus kontrolės ir audito tarnybos, buhalterių profesionalų etikos kodekso, tarptautinių žodžių žodyno duomenimis.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2015 m.
  • 8 puslapiai (1129 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lapica
  • Vidaus kontrolė ir auditas
    10 - 9 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vidaus kontrolė ir auditas. (2015 m. Balandžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/vidaus-kontrole-ir-auditas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 09 d. 09:35
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo