Vidaus kontrolės sistema


Įvadas. Vidaus kontrolės sistemos vertinimas. Vidaus kontrolės sistemos reikšmė, kūrimo principai ir etapai. Vidaus kontrolės sistemos kūrimo principai. Asmenų grupės, suinteresuotos vidaus kontrolės sistema. Vidaus kontrolės sistemos sandara. Vidaus kontrolės sistemos vertinimo procesas, rekomendacijos jos tobulinimui. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.

Temos aktualumas: Kiekviena veikla ir kiekvienas darbuotojas turi būti kontroliuojami, kitaip veiklos procesas turi tendenciją išsiderinti, o nekontroliuojami darbuotojai pradeda netinkamai vykdyti savo pareigas. Turto racionalaus naudojimo ir saugumo užtikrinimo požiūriu grandis yra vidaus kontrolė. Kuo sudėtingesnė įmonės struktūra ir jos veikla, tuo reikšmingesnė yra vidaus kontrolė. Mažos įmonės gali sėkmingai veikti be griežtai nustatytų veiklos taisyklių. Didelės įmonės, gaminančios vieną gaminį ir perkančios vienos rūšies žaliavą, vadybininkas gali kontroliuoti turėdamas užrašų knygelę ir rašiklį. O įmonės, kurios gamina įvairią produkciją, naudoja įvairias žaliavas turi sudėtingą vidaus struktūrą, plačiai išdėstytas rinkas, atlikti kontrolę be sudėtingo vidaus kontrolės mechanizmo yra neįmanomą. Vidaus kontrolės sistema turi svarią reikšmę visose be išimties – didelėse, vidutinėse ar mažose įmonėse, be to ir konkurencingoje aplinkoje sparti technologijos plėtra ir ekonomikos spaudimas verčia šiandienines įmonės keisti požiūrį į vidaus kontrolę, kuri leidžia tam tikrų taisyklių ir procedūrų rinkinio pagalba siekti užsibrėžtų tikslų. Nuo vidaus kontrolės sistemos efektyvumo labai priklauso įmonės finansinė būklė, veiklos rezultatai, jos plėtra ir tęstinumas. Tačiau daugelis vadovų skiria nepakankamai dėmesio efektyvios vidaus kontrolės sistemos užtikrinimui, daugelis įmonių vadovų net nežino pagrindinių kūrimo principų. Nuolatinė įmonės kontrolės sistema padėtų išvengti gresiančios rizikos ir padėtų siekti užsibrėžtų tikslų. Svarbu, išsiaiškinti kokia yra vidaus kontrolės sistema, kaip ji vertinimą, koks jos būtinumas ir nauda.

išnyksta neapibrėžtinumas (jokios programos negali įvertinti ar numatyti nesklandumų);

atsiranda netikėtų, krizinių situacijų numatymo galimybė (visada yra klaidų, neišspręstų klausimų, tačiau jei nesusitvarkoma jų padaugėja);

išryškėja ne tik klaidos, bet ir pozityvus padariniai bei sėkmė (teikia galimybę nustatyti perspektyviausiais veiklos kryptis).

Taigi, įmonių vidaus kontrolės sistemos būna įvairios, nes joms turi įtakos daug veiksnių. Juos galima sugrupuoti į vidaus ir išorės veiksnius. Prie vidaus veiksnių, turinčių tiesioginės įtakos vidaus kontrolės sistemai ir jos efektyvumui, priskirtini šie: įmonės vadovybės požiūris į kontrolę, jos reikšmę ir būtinumą, įmonės darbuotojų profesinė kompetencija, jų pareigų ir atsakomybės paskirstymas, įmonės organizacinės valdymo struktūros ypatumai. Viena iš pagrindinių vidaus kontrolės funkcijų yra užtikrinti turto saugumą bei racionalų jo panaudojimą. Didelę įtaka vidaus kontrolės sistemai neretai turi įmonės partneriai: jie gali paveikti įmonės vadovybės nuomonę apie verslą. Priversti įdiegti specialias vidaus kontrolės sistemos procedūras.

  • Microsoft Word 63 KB
  • 2015 m.
  • 14 puslapių (2424 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ieva
  • Vidaus kontrolės sistema
    9 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vidaus kontrolės sistema. (2015 m. Kovo 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/vidaus-kontroles-sistema.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 09 d. 11:17
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo