Vidaus tarnybos sistema


Įvadas. Žmogaus teisių ir laisvių garantijos Lietuvoje. Seimo kontrolierių ir kitų kontrolierių institucijų vaidmuo garantuojant žmogaus teises. Lygių galimybių kontrolierius. Vaiko teisių apsaugos kontrolierius. Moterų ir vyrų lygių teisių kontrolierius. Europos žmogaus teisių teismas. Konstitucinių asmens teisių garantas. Žmogaus teisių sistema Lietuvos Respublikos Konstitucijoje. Išvados. Literatūra.

1.Žmogaus teisių ir laisvių garantijos – tai tam tikra sistema teisės normų, principų ir priemonių, kurių pagalba yra užtikrinamos žmogaus teisės ir laisvės. Žmogaus teisių garantijas galima suskirstyti į teisines ir neteisines. Teisinės – tai teisės normų ir institucijų sistema, o neteisinėms garantijoms galėtume priskirti valstybės valdžios įgyvendinimo pagrindus, valstybės formą, jos politinį režimą, valdžių padalijimo principą, visuomenės kultūros lygį.

2.Institucinėms žmogaus teisių garantijoms yra skirtas Konstitucijos 73 straipsnis, kuriame nurodoma, kad piliečių skundus dėl valstybės ir savivaldybių pareigūnų (išskyrus teisėjus) piktnaudžiavimo ar biurokratizmo tiria Seimo kontrolieriai; prireikus Seimas gali steigti ir kitas kontrolės institucijas.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 40 KB
  • 2014 m.
  • 15 puslapių (3508 žodžiai)
  • Roberta
  • Vidaus tarnybos sistema
    10 - 2 balsai (-ų)
Vidaus tarnybos sistema. (2014 m. Gruodžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/vidaus-tarnybos-sistema.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 16:32
×