Video ir audio informacijos kodavimas


Įvadas. Kompiuteris ir jam duodamų užduočių supratimas. Vaizdinis ir garsinis informacijos kodavimas. Vaizdinis/grafinis informacijos kodavimas. Taškinė (rastinė) grafika. Vektorinė grafika. Spalvoto vaizdo gavimas. Garso kodavimas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Temos aktualumas. Informacijos kodavimas yra neatsiejama technologijos dalis. Nei vienas technikos prietaisas žmogaus nesupranta tiesiogiai, nes jis turi savo kalbą. Todėl reikalingas informacijos kodavimas, kuris paverstų žmogaus skirtą užduotį technikos prietaisui suprantama kalba, užduotis būtų perduodama kuo tiksliau ir kuo mažiau iškraipoma, ir kad būtų galima persiųsti pasirinktu mainų kanalu.

Darbo tikslas: Paaiškinti kas yra informacijos kodavimas ir kaip jis atliekamas norint išgauti vaizdą bei garsą.

Kompiuteris yra skaičiavimo mašina neturinti intelekto, negalinti savarankiškai priimti sprendimų bei daryti klaidų. Šio įrenginio darbo atlikimas pasireiškia kiekvieną savo darbo sekunde atliekamais skaičiavimais. Kompiuterių galimybės bei įvairovės priklauso nuo informacijos apdorojimo sistemos programų, procedūrų, taisyklių visumos, tai yra, nuo programinės įrangos, kuri gali atlikti daug operacijų.

Žmogus informaciją užrašo įvairiais ženklais – raidėmis, skaičiais, skyryba, aritmetinėmis operacijomis, natomis ir kt. Šiuos ženklus žmogus pažysta pagal jų formas, tačiau taip pateikiamos informacijos kompiuteris nesupranta, nes kompiuteris yra elektroninis įrenginys, todėl jis dirba tik su elektros signalas ir jam reikia techniškai sudėtingesnės ženklų įsidėmėjimo ir atpažinimo sistemos. Dėl šios priežasties įvairios rūšies informacija (tekstai, skaičiai, garsai, vaizdai) turi būti užkoduota elektriniais signalais, kitaip kompiuteris negalės jos apdoroti. Kad kompiuteris suprastų informaciją buvo nuspręsta, jog visų rūšių informacija kompiuteriui bus pateikta skaitmenimis.

  • Informatika Referatas
  • Microsoft Word 326 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1219 žodžiai)
  • Kolegija
  • Tadas
  • Video ir audio informacijos kodavimas
    10 - 9 balsai (-ų)
Video ir audio informacijos kodavimas. (2016 m. Sausio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/video-ir-audio-informacijos-kodavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 10:29
×