Video žaidimų įtaka vaikams sergantiems cerebriniu paralyžiumi


Aktualumas. Cerebrinis paralyžius (CP) tai laikysenos ir judėjimo sutrikimas dėl defekto ar pažeidimo nesubrendusiose smegenyse. Cerebriniu paralyžiumi serganti mergaitė. Tikslas. Išsiaiškinti kompiuterinių žaidimų. Tyriamieji, jų grupės. Tyriamųjų grupė. Atrankos kritėrijai. Tyrimo organizavimas. Ekspermentinė grupė davėjo ENLAZA kepurę su sensoriais ir žaidė video žaidimus kurie skatino judėjimą. Tyrimo metodai. Nustatytas skausmo intensyvumas. Tyrimo eiga. Prieš pradedant dirbti. Visi eksperimentinės grupės dalyviai sėdėjo prie 17" istrižainės kompiuterio ekrano. Judesių skirtumai prieš ir po sesijos. Užduočių atlikimas. Tyrimo rezultatai. Tiek kontrolineje, tiek ekspreimentinėje grupėje pasimatė didesnės judesio amplitudės galūnėse bei geresni. Dėkui už dėmesį!


Cerebrinis paralyžius (CP) tai laikysenos ir judėjimo sutrikimas dėl defekto ar pažeidimo nesubrendusiose smegenyse. Dažniausia judėjimo sutrikimo priežastis vaikystėje. Per pastaruosius metus išgyvenimo tikimybė padidėjo dvigubai šia liga sergantiems vaikams. CP pakenkia apie 2-3 is 1000 kudikių. Sergantys šia liga asocijuojami su jutimo sutrikimais, kognitivinių funkcijų sutrikimais taip pat motorinių funkcijų praradimas, elgesio sutrikimai, traukuliai, skausmas, ir antrinių skeleto raumenų problemomis.

Išsiaiškinti kompiuterinių žaidimų daromą įtaką su ENLAZA programa cerebriniu pralyžiumi sergantiems vaikams stengiantis pagerinti jų galvos ir liemens motorines funkcijas.

Tyriamųjų grupė buvo sudaryta iš 10 vaikų sergančiu cerebliniu paralyžiumi jie buvo atrinkti pagal atrinkimo/atmetimo kriterijus. Tyriamieji suskirsiti į 2 grupes po 5 vaikus ( 4.8 ± 3.0 metų ekspermentinė grupė), (11.2 ± 3.8 metų kontrolinė grupė).

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 17442 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (363 žodžiai)
  • Kolegija
  • Woragivis
  • Video žaidimų įtaka vaikams sergantiems cerebriniu paralyžiumi
    10 - 3 balsai (-ų)
Video žaidimų įtaka vaikams sergantiems cerebriniu paralyžiumi. (2017 m. Spalio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/video-zaidimu-itaka-vaikams-sergantiems-cerebriniu-paralyziumi.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 16:11
×