Videokonferencijos per ISDN


Videokonferencijos iranga. Video konferencijos.

Videokonferencijos per isdn. Susipažinti su i-view isdn videokonferencijos įranga ir jos galimybėmis, suinstaliuoti ir sukonfigūruoti videokonferencijos įrangą, sudaryti telefono ir videokonferencinį ryšius. Sukonfiguoti i-view isdn videokonferencijos įrangą ir atlikti videokonferencijos seansą. Teorinė dalis. Darbas su janus95 programa. Janus95 programos konfigūravimas. Atsakomųjų pranešimų įrašymas. Autoatsakiklio suaktyvinimas. Žinučių patikrinimas ir ištrynimas. Kontroliniai klausimai.

Vienas iš videokonferencijos mazgų yra videokamera. Videokamerai svarbūs tokie parametrai kaip galimai didesnis apžvalgos kampas, automatinis fokusavimas, distancinis valdymas. Vaizdo kokybė apsrendžiama video signalų pralaidumo juosta bei naudojamu suspaudimo algoritmu. H.320 nustato du vaizdo formatus 352 x 288 pikselių (CIF) arba 176 x 144 pikselių (QCIF). Kadrų pasikeitimo dažnis gali būti 7,5, 15 ar 30 kadrų per sekundę. Rekomenduotinas kadrų pasikeitimo dažnis – ne mažiau 24 kasdrai per sekundę. H.320 specifikacijoje naudojamas video kodekas pagal H.261 numato, kad dalis kadrų perduodama pilnai, o ne tik judančios dalys. Tai reikalauja didesnės pralaidumo juostos nei H.263 specifikacijoje.

Balso signalų perdavimui naudojant audiokodeką pagal G.711 vykdomas 3,1 kHz analoginio signalo pakeitimas į 48, 56 ar 64 kbit/s skaitmeninį signalą. Audiokodeku pagal G.722 vykdomas 7 kHz analoginio signalo pakeitimas į 48, 56 ar 64 kbit/s skaitmeninį signalą, o pagal G.728 3,1 kHz analoginis signalas pakeičiamas į 16 kbit/s skaitmeninį signalą. Videokonferencinio ryšio balso kokybė priklauso ne tik nuo palaikomų balso suspaudimo algoritmų skaičiaus. Ne mažiau svarbi yra galimybė pašalinti triukšmus ir automatinis pagrindinio signalo sustiprinimas. Kokybiškos videokonferencinės sistemos palaiko ir akustinio aido slopinimo funkciją – specialios mikroschemos pagalba nuo sienos ar daiktų atsispindėję signalai išskaičiuojami ir nufiltruojami.

Įvertinant kiek svarbus bendras darbas su dokumentais, buvo sukurtas standartas T.120. daugelis videokonferencinių sistemų savyje turi programinę įrangą, suderinamą su T.120 arba remiasi taikomąja videokonferencijų sistema Microsft Net-Meeting, tenkinančia T.120 standartą.

Sudarant videokonferencinį ryšį, kuriame vienu metu dalyvautų keletas dalyvių, reikalingi specialūs įrenginiai – daugiataškės videokonferncijos valdymo moduliai MCU (Multipoint Conferencing Unit). Tam tikslui gaminami įrenginiai skiriasi ne tik techninėmis charakteristikomis, bet ir palaikomų dalyvių skaičiumi.

Studijinėse videokonferencijose naudojamos aukščiausios klasės videokonferencinės sistemos pagrinde realizuojamos aparatiškai. Joms reikalingos pakankamai aukšto pralaidumo linijos .

Grupinės videokonferencijos suteikia vienalaikį bendravimą tarp kelių dalyvių grupių. Naudojami kaip aparatiniai taip ir aparatiniai – programiniai sprendimai, naudojant specialią aparatūrą ir pakankamo pralaidumo linijos (pvz. 384 kbit/s ISDN kanalai).

Personaliosios videokonferencijos – tai aparatūriškai-programiškai realizuotos sistemos, palaikančios dialogą tarp dviejų ar daugiau dalyvių. Tokios sistemos realizuojamos personaliojo kompiuterio bazėje papildant jį videokonferencine plokšte, kamera bei atitinkama programine įranga. Tokios videokonferncinės sistemos pavyzdys yra ir I-View aparatūra.

Kartu su Netmeeting programa, esant sudarytam videokonferenciniam ryšiui, bendrai dirbti su partnerio kompiuteryje esamais dokumentais, apsikeisti žinutėmis bei duomenimis.

Tam, kad asmeniniame kompiuteryje, t.y. sistemoje būtų galima įdiegti I-View programinę įrangą, toje sistemoje privalo būti:

2. operatyvioji atmintis (RAM): 8 MB ar didesnės talpos;

4. vaizdo plokštė, galinti atvaizduoti mažiausiai 256 spalvas (rekomenduotina Super VGA plokštė);

5. įdiegta Windows 95 ar naujesnės versijos programinė aplinka.

I-View CD pagalba kompiuteryje diegiama I-View programinė įranga paruošia jį prijungimui prie ISDN tinklo. Todėl ši programinė įranga įgalina asmeninį kompiuterį naudoti kaip:

1. personaliają videokonferencinę sistemą, t.y. Janus95 programa (I-View programinės įrangos dalis) asmeniniame kompiuteryje sudaro prieigą su visais videotelefonais ir videokonferencinėmis sistemomis, prijungtais prie ISDN tinklo ir atitinkančiais H.320 standartą;

2. telefoninio ryšio įrenginį, t.y. Janus95 programos pagalba galima skambinti partneriams ir priimti jų skambučius naudojant asmeninį kompiuterį;

  • Microsoft Word 171 KB
  • 2016 m.
  • 14 puslapių (4095 žodžiai)
  • Universitetas
  • Fridrikas
  • Videokonferencijos per ISDN
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Videokonferencijos per ISDN. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/videokonferencijos-per-isdn.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 03:41
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo