Vidinė kūnų energija ir jos kitimas


Vidine energija ir jos kitimas. Vidine energija. Vidine kuno energija. Vidine kuno energija ir jos kitimas. Vidines kunų energijos kitimas atliekant darbą. Šiluminis judėjimas. vidinė energija. Nuo ko priklauso kūno vidinė energija?. Vidinės energijos kitimas. Kuno vidines energijos kitimo matas. Kūno vidinė energija.

Šiluminis judėjimas. Vidinė energija. Vidinės kūno energijos kitimas atliekant darbą. Šilumos laidumas. Konvekcija. Šiluminis spinduliavimas. Šilumos kiekis. Šilumos kiekio apskaičiavimas. Kuro degimo šiluma.

Kūnai plečiasi, nes juos kaitinant jų dalelės pradeda greičiau judėti arba smarkiau svyruoti, padidėja vidutiniai atstumai tarp jų, taigi didėja ir kūno matmenys ir tūris.

Kūna sudarančios dalelės ir kitos molekulės turi dviejų rušiū energijas: kinetine(priklauso nuo dalelių judėjimo greičio) ir potencinę(priklauso nuo dalelių tarpusavio padėties). Kūnas tuo pačiu metu gali turėti ir mechaninės energijos ir vidinės. Kūnas pakeltas į viršų turi potencinės ir vidinės energijos, jam krintant žemyn potencinė energija virsta kinetine. Atsitrenkęs į žemę jis netenka mechaninės energijos ir potencinė ir kinetenė energija virsta vidine kūno energija.

Vidinė kūno energija kinta: atliekant darba(jei jis atlieka pats mažėja) irgeriasuia šilumos laidininkai yra metalai, skysčiai prastesni už metalą, o dujos (tarp jų ir oras, medžiagos turinčios oro tarpelius, plastmasė) yra glogesni šilumos laidininkai nei skysčiai, vakumas visiškai nepraleidžia šilumos.

šilumos laidumas yra plačiai naudojamas buityje. Pvz. Šilumos izoliatoriai sulaiko šilumą (kailiniai, termosas), o geri šilumos laidkonvekcijos rūšys: laisvojii konvekcija – vyksta skysčiose arba dujose, kai jų dalelės juda dėl skirtingos vienos ar kitos medžiagos temperatūros ir tankio įvairiose vietose. Priverstinė konvekcija – kai medžiagos dalelės juda dėl kokio nors išorinio poveikio (siurblio, mašildomas oras ir skysčiai kyla į viršų nes mažėja jų tankis (archimedo jėga, kuria šaltas oras ar vanduo stumia aukštyn šiltą orą ar vandenį yra didesnė už šilto oro ar vandens svorį) maišantiis šiltiems ir šaltiems sluoksniams orao ar vandens temperatūra per kurį laiką susilygina (jei vienas iš jų nuolat nešildomas). Konvekcija buityje: jos dėka susidaro debesys, ja pagrystas krosnių kuspinduliai nėra nei šilti, nei šalti įšyla tik kūnai į kuriuos jie kaitina.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (763 žodžiai)
  • Inga
  • Vidinė kūnų energija ir jos kitimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vidinė kūnų energija ir jos kitimas. (2011 m. Gegužės 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/vidine-kunu-energija-ir-jos-kitimas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 10 d. 08:31
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo