Viduklės Šv.Kryžiaus bažnyčia


Viduklės Šv. Kryžiaus bažnyčia. Senosios bažnyčios. Dabartinės bažnyčios istorija. Liturginiai indai. Klebonija. Žymiausi Kunigai.

XVIII ir XIX a. sandūroje Viduklėje nuspręsta statyti naują bažnyčią. 1800 m. klebonas F.Hrehoravičius sudarė sutartį su meistru Matu Diržinsku, kuris įsipareigojo drauge su 10 darbininkų pagal jam pateiktą brėžinį suręsti bažnyčios sienas, padirbti lubas, stogą, duris ir langus.

Meistras pasižadėjo viską atlikti gerai ir sąžiningai, dėl dievo garbės, o vietoj parašo padėjo tris kryželius. Sutartį pasirašė du liudytojai, ją patvirtino Raseinių notaras.

Ši sutartis-unikalus dokumentas, rodąs, koks XVIII-XIX a. sandūroje būdavo vienas medinės bažnyčios etapas. Visą darbą sudarė keli etapai: 1) medžių kirtimas, rąstų apdorojimas ir suvežimas; 2) tašų, gegnių, lentų ir kitų statybinių elementų paruošimas; 3) pastato rentimas; 4) jo išbaigimas ir apdaila. Prieš pradedant statybą, ją organizavęs klebonas užsakydavo projektą, po to pasirašydavo sutartį su meistru-vykdytoju.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (316 žodžiai)
  • Lukas
  • Viduklės Šv.Kryžiaus bažnyčia
    10 - 5 balsai (-ų)
Viduklės Šv.Kryžiaus bažnyčia. (2015 m. Vasario 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/vidukles-svkryziaus-baznycia.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 08:03
×