Viduramžiai skaidrės


Viduramziai ppt. Viduramžių šukuosenos. Skaidres apie viduramzius. Viduramziu miestai skaidres. Viduramziu skaidres. Misija sibiras skaidres. Viduramziu miestas skaidres. Viduramžiai.ppt. Viduramziu miestai ppt. Viduramziai ir lietuva ppt.

Svarbiausi viduramžių bruožai. Feodalizmas. Feodalinis susiskaldymas. Centralizacija. Pirmieji parlamentai. Miestai ir kaimai. Bažnyčios vaidmuo viduramžiais. Krikščionių bažnyčios skilimas. Kryžiaus žygiai. Romanika. Romanikos architektūra. Gotika. Gotikos architektūra. Viduramžių palikimas.

Feodas- paveldima žemės valda, gauta už karinę tarnybą; Feodalas- žemvaldys, feodo savininkas; Alodas- privatus žemės sklypas; Beneficija- žemė gauta už karinę tarnybą; Senjoras- feodalas turintis vasalų; Vasalas- feodalas susijęs priesaika su senjoru ir atliekantis tam tikras pareigas; Investitūra (feodo priesaika)- priesaika tarp senjoro ir vasalo.

Vyko XI-XV a. Tai valstybių sujungimas vieningon valstybėn , monarcho galių gražinimas. Centralizacija vyko dėl stiprėjančios valdovo valdžios iį dėl to, kad į valstybės valdymą buvo įtraukti ir luomų atstovai. Pradėjo valdyti ne vienas o keli asmenys. Centralizuota valstybė- Valstybė, kurios valdžios organai sutelkti į vieną centrą. Luominė monarchija- centralizuota feodalinė valstybė, kurioje karaliaus valdžia remiasi luomų atstovų susirinkimu.

Anglijoje (1265m); Sudarė: lordų rūmai ir bendruomenių rūmai; Reikšmė: be parlamento sutikimo karalius negalėjo nustatyti mokesčių; Dalyvavo leidžiant įstatymus; Ribojo stambių feodalų savivalę ir švelnino socialinių grupių konfliktus;.

Prancūzijos (1302m.) Sudarė: Generaliniai luomai- dvasininkai, bajorai ir miestiečiai; Reikšmė: tai nebuvo nuolat veikiantis valdymo organas, o tik šaukiamas karaliaus; Esant tretiems rūmams, negalėjo priimti vieningų sprendimų; Generaliniai luomai (nors neturėjo didelės reikšmės) ribojo karaliaus valdžią;.

Miestai, kaip ir prekybos amatų centrai, V. Europoje pradėjo kurtis tik X-XI a.; Tai daugiausia lėmė žemės ūkio pakilimas ir prekybos augimas; Visi miesto gyventojai buvo laisvi, nuo pavojų juos saugojo miesto sienos su naktį uždaromais vartais. Baudžiauninkas, ar kitas nelaisvas žmogus, daugiau nei metus gyvenęs mieste taip pat tapdavo laisvas.

  • MS PowerPoint 67 KB
  • 2016 m.
  • 19 puslapių (775 žodžiai)
  • Rima
  • Viduramžiai skaidrės
    9 - 1 balsai (-ų)
Viduramžiai skaidrės. (2012 m. Balandžio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/viduramziai-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 22 d. 20:28
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo