Viduramžių architektūra


Viduramžių architektūros stiliai. Viduramziai skaidres. Viduramziai architektura. Viduramziu architekturos stilius. Romaninis stilius. Romanikos stiliai. Architektūros stiliai viduramžiais. Viduramziu stiliai. Viduramziu architektura europoje. Skaidres apie architektura.

Viduramžiai – istorinis laikotarpis trukęs nuo va. Iki xv a. Viena svarbiausių meno šakų šiuo laikotarpiu buvo architektūra. Tačiau įdomu tai, kad per visus šiuos metus neiškilo joks aiškus ir vientisas stilius, o visa laiką gyvavo daugybė įvairių stilių, kurie tik laikotarpiui baigiantis ėmė jungtis į vieną. Nepaisant regioninių skirtumų, romanika laikoma pirmuoju universaliu, beveik visoje europoje pasireiškusiu stiliumi. Kadangi buvo suniokota daugybė pastatų, šiandien yra sunku tiksliai nustatyti kada ir kur gimė romaninis stilius. Statytojai daug statybos elementų sėmėsi iš senovės romos, todėl šio laikmečio architektūra vadinama romaniškąja. Išsiplėtojo bažnyčių ir vienuolynų architektūra. Bažnyčios pastatas buvo orientuotas į rytus – tikintieji turi būti atsisukę į jeruzalę. Romaninio stiliaus bažnyčia – pailgo stačiakampio plano statinys, kurio gale buvo pusiau apvalus išlinkimas vadinamas absida. Absidoje buvo įrengiamas altosius. Vėliau bažnyčios tapo panačios į kryžius. Sakralinėje architektūroje vyravo lotyniškojo kryžiaus plano bazilikos, dengtos cilindriniais arba kryžminiais skliautais, paremtais kontraforsais sutvirtintomis sienomis bei kolonomis ar pilioriais. Priešingai negu romaninio stiliaus pastato statytojas, mėgęs tamsos priedangą, gotikinio pastato statytojas norėjo, kad pastatą užlietų šviesa. Gotikinio stiliaus bažnyčios statomos panašiai kaip šių laikų šiltnamiai. Tik jos neturėjo plieninių rėmų ir geležinių sijų, visa tai buvo statoma iš akmens. Tam reikėjo daugybės tikslių skaičiavimų. Be to, gotikinės bažnyčios – lotyniško kryžiaus plano 3 ar 5 navų su erdve prestiberija, apjuostu deambulatorijumi ir apsidolių vainiku.
  • MS PowerPoint 13720 KB
  • 2012 m.
  • 45 puslapiai
  • Milda
  • Viduramžių architektūra
    10 - 1 balsai (-ų)
Viduramžių architektūra. (2012 m. Balandžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/viduramziu-architektura.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 03 d. 16:28
×
111 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo