Viduramžių bruožai Bizantija


Viduramžių (V- XVa. ) bruožai. Europos viduramžiai skirstomi į tris laikotarpius. Bizantija(apėmė beveik visą Balkanų pus. ,Mažąją Aziją,Siriją,Egiptą). Bizantijos klestėjimo priežastys. Ūkis. Bizantijos galią nulėmė. Tūkst pab. ,sumažėjus iždo įplaukoms, galia ėmė mažėti. Imperatorius Justinianas (527 – 565) mėgino atkurti Romos imperiją. Bet netrukus ne tik vakaruose, bet ir rytuose valdos ima slysti iš rankų. Kultūra.


Europa tampa krikščioniškuoju žemynu, XI – XIII a. sustiprėja Bažnyčios vaidmuo; susiformuoja pagrindinės Europos kalbos ir raštija; susidarė Europos tautos; svarbiausias turtas – žemė priklauso feodalams, visuomenės pagrindas – dvasininkai, riteriai, valstiečiai; miestai išsikovojo savivaldos teisę; kuriasi atstovavimo institucijos – parlamentas ir generaliniai luomai; randasi centralizuotos valstybės;.

Viduramžių kultūroje išryškėja romaninis ir gotikinis laikotarpiai, susiję su viešpataujančiais stiliais architektūroje ir mene; didžiausią galybę pasiekia Karolio Didžiojo imperija, kuriai suskilus susikuria šiandieninės valstybės; viduramžių pabaigoje gimsta tokie reiškiniai kaip renesansas, humanizmas, reformacija.

Ankstyvuosius (476m.-Xa.); brandžiuosius (XI – XIII a.); vėlyvuosius (XIV – XV a.).

Tikslas – ugdyti istorinį mąstymą, sugebėjimą nustatyti svarbiausius faktus, padėti suvokti kultūros sąsajas su antika, ryšį su šiandiena.

Imperatoriai turėjo neribotą valdžią; krikščionių Bažnyčia buvo pavaldi imperatoriui (jie spręsdavo ką skirti patriarchu, kišosi į religinius ginčus); nevyko Vakarų Europai būdingų kovų tarp pasaulietinės ir bažnytinės valdžios; mažai maištingų vergų, nes žemę dirbo laisvi valstiečiai, kurie nemokėjo didelių mokesčių, bet esant reikalui tapdavo kariais.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 281 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (463 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Modestas
  • Viduramžių bruožai Bizantija
    10 - 3 balsai (-ų)
Viduramžių bruožai Bizantija. (2016 m. Gegužės 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/viduramziu-bruozai-bizantija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 23:52
×