Viduramžių Europos keliautojai ir atradėjai


Viduramžių Europos keliautojai ir atradėjai. Tikslas. Kryžiaus žygiai. Pirmasis kryžiaus žygis. Kiti kryžiaus žygiai. Europos prekybininkų ir diplomatų kelionės. Europos diplomatų kelionės į rytus. Nikolo, mateo ir marko polų kelionė. Apibendrinimas. Literatūra, nuorodos.

Tikslai Kryžiaus žygiai Pirmasis kryžiaus žygis Kiti kryžiaus žygiai Europos prekybininkų ir diplomatų kelionės Europos diplomatų kelionės į rytus Nikolo, Mateo ir Marko Polų kelionė Apibendrinimas Literatūra, nuorodos.

Apžvelgti kryžiaus žygius ir jų geografiją, taip pat susipažinti su Europos prekybininkų ir diplomatų kelionėmis.

Buvo svarbūs Europos geografiniam pažinimui Vykdyti XI-XVI a. Skelbė arba laimino popiežius Tikslas- krikščionių ekspansija į kitatikių ir pagonių kraštus.

Pirmojo kryžiaus metu buvo: Pereita Europa iš šiaurės vakarų i pietryčius; Susipažinta su Mažosios Azijos pusiasaliu bei Palestina.

Dažniausiai keliauta laivais; Kelionių metu: Aplankyta Pietų ir Pietryčių Europa; Patikslinta Viduržemio jūros konfigūracija.

Šiaurės jūros, Baltijos pakrančių ir vakarų Europos miestai sukūrė- Hanzos sąjungą. Prekybos keliai apėmė visas Europos pakrantes.

  • Geografija Skaidrės
  • MS PowerPoint 3247 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (338 žodžiai)
  • Ernestas
  • Viduramžių Europos keliautojai ir atradėjai
    10 - 8 balsai (-ų)
Viduramžių Europos keliautojai ir atradėjai. (2015 m. Sausio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/viduramziu-europos-keliautojai-ir-atradejai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 13:05
×