Viduramžių filosofija


Racionalizmas idealizmas. Viduramziu filosofija skaidres. Viduramziu filosofijos referatai. Viduramžių apžvalga. a. augustinas. Filosofijos referatas apie viduramzius. Idealizmas ir racionalizmas švietime. Referatai viduramziu filosofija. Viduramzis filosofija. Viduramziu filosofija referatas.

Viduramžio filosofija. Aurelijus augustinas. Tomas akvinietis (šventasis). Renesansas. Racionalizmas. Empirizmas. Prancuzu švietimas. Vokiečiu idealizmas. Jo filosofija pereina iš antikos į viduramžį. Padėjo pagrinda krikščionių filosofijai. Confessium (išpažintis) – knyga apie jo gyvenima ( su teologiniu požiuriu). Daug priklauso nuo vidinio aš. Turi pažinti save. Dievą galima rasti gilindamasis į savę. Tiesos amžinos, jos yra mūsų viduje. „apšvietimo teorija“ – amžinos tiesos duotos dievo spinduliavimo dieka (lig su saulės šviesos poveikiu). Žmogus apšviestas. Dievas kūrė pasaulį iš nieko (kol nebuvo pasaulio, nebuvo ir laiko – aug. Vienintelis nagrinėjo laika). Iš karto buvo sukūrti angelai, žvaigždynai. Pagrindiniai faktoriai – materija, laikas ir forma. Rene deskartas – racionalizmo ir skepticizmo atstovas. Kartezeizmo filosofija(siejasi su abejone). Abejones pradininkas. Savo filosofijoje naudojo matematini metodą, nes norint vadovautis protu reikia tikslumo. Reikia vengti išankstyniu nustatymų. Abejojimas – pradžios taškas, o mastymas – atramos. Viska reikia moketi įrodyti. Negalima pasitiketi pojučiais.
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2012 m.
  • 7 puslapiai (1941 žodžiai)
  • Universitetas
  • Viduramžių filosofija
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Viduramžių filosofija. (2011 m. Birželio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/viduramziu-filosofija.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 07:43
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo