Viduramžiu medicina


Istorijos skaidrės.

Medicina viduramžiais. Viduramžių medikai buvo pasiskirstę į dvi dideles grupes – praktikus ( Chirurgus. Medikai. Gydytojai dažnai gydo ligoniui nuleisdami kraują. Barzdaskutys. Šlapimas – antiseptikas Nors tai nebuvo labai paplitusi praktika. Keisti gydymo būdai. Nuodingi anestetikai Viduramžiais apie anestetikus buvo žinoma labai mažai. Dėmėtoji mauda. Skylių gręžimas Viduramžiais manyta. Pragręžta kaukolė. Kraujo nuleidimas Viduramžiais gydytojai tikėjo. Kraujo nuleidimas. Skausmo numalšinimo patarimai ( receptai ) Populiariausias buvo garsiojo Hipokrato receptas – naudoti pastą. Keisti receptai. Johnas Gladesdenas teigė, kad dantų kirmino išvengs tie. Jei kirminai ir. Ligų priežastys yra šešios – teigė žymus ankstyvųjų viduramžių ( gyvenęs XI-XII a. Ligų priežastys yra šešios. Į kokias dvi dalis buvo pasiskirstę viduramžių medikai. Klausimai. Kas labiausiai patiko? Kodėl? 2. Ar buvo įdomu? Aktualu? 3. Ką sužinojote? Apibendrinimas.


Gydytojai dažnai gydo ligoniui nuleisdami kraują. Tačiau jie nesidomi moteriškais dalykais: nėštumu, o visa tai lieka akušerių sritimi. Barzdaskutys - gydo spuogus ir pūlinius. Chirurgai – daro subtilesnes operacijas: atstato lūžius, atveria kaulo ar kaukolės ertmę, pridegina kraujagysles, susiuva žaizdas, šalina inkstų akmenis, su magneto pagalba išima metalinius svetimkūnius.

Kraujo nuleidimas Viduramžiais gydytojai tikėjo, kad ypatingą reikšmę turi žmogaus kūne tam tikri skysčiai – kraujas, juodoji ir geltonoji tulžis, gleivės. Gydytojas norėdamas žmogų pagydyti nuo kokios nors tai ligos, jis nuspręsdavo žmogui nuleisti vienokį ar kitokį kraujo kiekį. Tai buvo daroma naudojant dėles arba atveriant veną.

  • Istorija Skaidrės
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Laura
  • 14 puslapių (641 žodis)
  • Istorijos skaidrės
  • MS PowerPoint 527 KB
  • Viduramžiu medicina
    10 - 10 balsai (-ų)
Viduramžiu medicina. (2016 m. Balandžio 25 d.). http://www.mokslobaze.lt/viduramziu-medicina.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 05:55