Viduramžių menas


Mokslo baze menas viduramziais. Migracijos periodo menas.

Įvadas. Ankstyvasis Krikščioniškas-Vėlyvasis Antikinis menas. Bizantijos menas. Migracijos periodo menas. Islamiškasis menas. Karolingų renesansas. Romaninis menas (X-XIIa. ). Gotikos menas. Gotikos menas XII-XIVa. Vid. Italijos menas XIII-XIVa. Išvados. Literatūros sąrašas.

Čia turėsite galimybę susipažinti su Viduramžių meno savoka plačiąja prasme. Kaip matysite, šį meno kryptis rutuliojasi dar iš ankstyvosios antikos palikimo, ir skirtingose tautose, šalyse vyravo skirtingu metu. Tačiau, kaip ir visos meno kryptys, ši turi savo gyvavimo laikotarpio ir teritorines ribas – manoma jog ši kryptis apima apytiksliai 1000 metų ir pasireiškė Europoje, Vidurio Rytuose bei Šiaurės afrikoje.

Meno istorikai yra linkę klasifikuoti Viduramžių meną į kelis periodus ir stilius, kad ir kaip sudėtinga tai būtų. Bendrai sutariama schema apima Ankstyvąjį Krikščionišką meną, Migracijos periodo meną, Bizantiškąjį meną, Karolingų meną, Romaniškąjį meną bei Gotikinį meną. Šią schemą šiame referate detaliau ir aptarsiu.

  • Microsoft Word 34 KB
  • 2013 m.
  • 13 puslapių (2527 žodžiai)
  • Justa
  • Viduramžių menas
    9 - 1 balsai (-ų)
Viduramžių menas. (2013 m. Spalio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/viduramziu-menas.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 29 d. 09:38
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo