Viduramžių mokyklos, universitetai


Nuo vienuolynų mokyklų iki universitetų. Vienuolynų mokyklos. Universitetai. Universitetų kūrimosi priežastys. Universitetų kūrimosi tikslai. Universitetai. Studijų eiga. Universitetai. UNiversitetai. Universitetai. Universitetų kūrimosi reikšmė. Mokslas tarnauja dievui. Roger Bacon. Astrologija ir alchemija. Astrologija. Alchemija. Medicina. Klausimai.

Vieni iš labiausiai išsilavinusių žmonių Europoje buvo dvasininkai. Todėl ir pirmosios mokyklos viduramžiais steigtos prie bažnyčių ar vienuolynų. Knygos viduramžiais - didelė vertybė. Dažnai mokykloje vienintelę knygą turėjo tik mokytojas. Mokiniai jo diktuojamus tekstus mokėsi mintinai. Dažnai būdavo, kad mokiniai mokėsi, nesuprasdami reikšmių. Įvairaus amžiaus vaikai mokėsi vienoje patalpoje nuo 5-6 val. ryto iki 4 val. po pietų. Mokiniai ilsėjosi tik šventadieniais, atostogų jie neturėjo.

Mokiniai mokėsi septinių pagrindinių dalykų, vadinamų laisvaisiais menais: Gramatikos; Diskusijų ir iškalbos menų; Muzikos; Aritmetikos; Geometrijos ir astronomijos.

Nuo XII amžiaus Europoje pradėjo steigtis universitetai. Universitetas – aukštoji mokykla. XV amžiuje Europoje universitetų buvo daugiau kaip 60. Universitetai turėjo savivaldos teisę: Nepriklausė nuo miesto valdžios; Nemokėjo mokesčių; Turėjo savo teismą.

Didėjantis mokslo žinių poreikis; Kryžiaus žygiuose įgytos žinios apie Bizantijos universitetą; Visuomeninės grupių organizavimosi tradicijos (pvz.: brolijų kūrimasis); Specifiniai studentų ir dėstytojų poreikiai.

Organizuoti mokymo procesą; Ginti dėstytojų ir studentų interesus, atstovauti jiems miesto taryboje; Užtikrinti mokslo ir studijų kokybę; Teikti tarpusavio paramą ir pagalbą.

Studentai klausydavo profesorių paskaitų ir jas užsirašinėdavo. Skaitė bei komentavo mokslinius tekstus. Po paskaitų studentai rinkosi į disputus. Kartais jų ilgos ir painios diskusijos baigdavosi muštynėmis. Iš įvairių šalių atvykę studentai, pagal regionus būrėsi į tarpusavio pagalbos bendrijas – nacijas.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 9734 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 30 puslapių (655 žodžiai)
  • Universitetas
  • Valerija
  • Viduramžių mokyklos, universitetai
    10 - 7 balsai (-ų)
Viduramžių mokyklos, universitetai. (2015 m. Lapkričio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/viduramziu-mokyklos-universitetai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 02:24
×