Viduramžių Riteriai skaidrės


Riteriai. Viduramžių valdovai, neįstengdami savo jėgomis atremti priešo antpuolių. Riterių tikslas ir paskirtis. Nuo mažens mokėsi ir privalėjo įvaldyti septynis riterystės menus joti žirgu. 7-14 metų berniukai buvo atiduodami senjoro globai. Kaip buvo tampama riteriu? Riterių gyvensena. Mūrinės pilies sienos buvo drėgnos ir šaltos. Riteriai buvo nelabai. Būk išdidus. Savybės. Taikiu metu riteriai tvarkė reikalus savo valdose. Kasdienybė ir pramogos. Riterio ginkluotė. Išvada. Riteriai buvo narsūs. Istorijos vadovėlis 8 kl. I dalis. Istorijos knyga 8 kl. I dalis. Informacijos šaltiniai. ☺.


7-14 metų berniukai buvo atiduodami senjoro globai. Gyvendami senjoro dvare jie ugdė ištvermę atlikdami įvairius fizinius pratimus. visur ir visada ištikimai lydėdami šeimininką ir jo šeimos narius, ugdėsi pagrininę busimojo riterio savybę - ištikimybę ir atsidavimą. sulaukusiam 14 metų berniukui buvo ugdoma kilnus elgesys, pagarba širdies išrinktajai - puikiajai damai. auklėjimas būdavo baigiamas iškilminga įšventinimo į riterius ceremonija. Senjorui riteris prisiekdavo būti klusnus ir ištikimas. prieš pradėdamas tarnybą senjorą riteris savo lėšomis turėdavo įsigyti žirgą ir brangią ginkluotę.

Mūrinės pilies sienos buvo drėgnos ir šaltos. Jas puošdavo pilies šeimininkės ir tarnaičių austi gobelenai. šiluma teikdavo židiniai, šviesą - lajinės žvakės.

Riteriai buvo nelabai raštingi, storžieviški ūkio darbais nesidomėjo, mažai dėmesio skyrė šeimai. Iki kryžiaus žygių riterių žmonos didelio vaidmens nevaidino. Riteriams buvo liedžiama nemokėti mokesčių. Riteriai privalėjo atremti priešų išpuolius. Iš smurtautojo jis virto doroviniu ir religiniu idealu.

  • MS PowerPoint 1803 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (418 žodžiai)
  • Mokykla
  • Andrius
  • Viduramžių Riteriai skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Viduramžių Riteriai skaidrės. (2017 m. Sausio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/viduramziu-riteriai-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 25 d. 17:33
×