Vidurinės mokyklos matematikos kurso apibendrinimas


Matematikos kurso apibendrinimas. Skaičiai. Aibės. Skaičiavimai. Skaičių aibės. Laipsniai ir jų savybės. Raidiniai reiškiniai ir procentai. Logaritmai ir jų savybės. Lygtis ir lygčių sistemos. Kvadratinės lygtys Vijeto teorema. Racionaliosios trupmeninės lygtys. Iracionalios lygtys niewiadoma pod pierwiastkiem. Lygtys su moduliais. Nelygybės ir nelygybių sistemos. Kvadratinės , racionaliosios nelygybės. Sekos. Rekurentinė seka. Aritmetinė ir geometrinė progresija. Nykstamoji geometrinė progresija. Išvestinės ir jų taikymas Išvestinių skaičiavimo formulės. Išvestinių skaičiavimo taisyklės Pateikiamos egzamine. Integralai ir jų taikymas Pagrindiniai neapibrėžtiniai integralai ir jų formulės MOKĖTI MINTINAI. Kreivinės trapecijos plotas apskaičiuojamas naudojant apibrėžtinį integralą. Ploto formulės 2 ir 3 formulę pateiktą egzamine. Pusiaukraštinių ir pusiaukampinių savybės Własność środkowych i dwusiecznych Pusiaukraštinių savybė. Sinusų ir kosinusų teoremos pateiktos egzamine . Naudojamos apskaičiuoti nežinomas kraštinės ir trikampio kampus. Ploto formulės reikia mokėti mintinai.


Lyginio laipsnio šaknys apibrėžtos tik teigiamiems skaičiams ir nuliui. (pierwiastek parzystego stopnia określamy dla liczb większych bądź równych zero). Traukiant šaknį nepamiršti modulio ženklą

1) papratinant reiškinius naudojamos trumpos daugybos formulės (kubo formulės pateiktos egzamine)

Naudojama tik redukuotoje lygtyje. Redukuota lygtis gaunama lygtį dalijant iš a. Gauname lygtį: , kurioje

Lygtis, kurios nežinomasis yra laipsnio pagrindas, vadinama laipsninė lygtimi .

Lygtis, kurios nežinomasis yra po modulio ženklu, vadinama lygtimi su moduliu.

Lygtį su moduliu sprendžiame keičiant ją į 2 sistemas. PRIVALOMA patikrinti ar sprendinys tenkina nelygybę:

Lygtis, kurios nežinomasis yra laipsnio rodiklyje, pvz.: . Lygtis apibrėžta tik teigiamam pagrindui. Žinome du pagrindinius lygčių tipus:

Lygtis, kurios nežinomasis yra logaritmo arba logaritmo pagrindo reiškinyje, vadinama logaritmine lygtimi, pvz.: arba .

PRIVALOMA TIKRINTI, nes logaritmo pagrindas ir skaičius prie logaritmo yra visada teigimas ir nelygus nuliui, pagrindas teigiamas skaičius nelygus 1 ir 0.

Formulės trigonometrinių lygčių spendimui pateikiamos egzamine. Žinome du pagrindinius lygčių tipus:

, sprendžiame įvedant nauja kintamąją . Įmanomos visos trigonometrinės funkcijos, svarbiausia, kad funkcijos visoje lygtyje būtų vienodos .

arba , sprendžiame dalijant iš ,arba norint pritaikyti lygties sprendimą.

  • Matematika Konspektas
  • Microsoft Word 3864 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1067 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Joana
  • Vidurinės mokyklos matematikos kurso apibendrinimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Vidurinės mokyklos matematikos kurso apibendrinimas. (2017 m. Kovo 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/vidurines-mokyklos-matematikos-kurso-apibendrinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 18:45
×