Vidurio Europos regionas


Vidurio europa. Europos regionai. Kaip vadinasi vidurio europos regionas. Vidurio europos lyguma. Vidurio europos upe. Dunojaus vidurio zemuma. Upė vidurio europoje. Vidurio europos regionai. Vidurio europos klimatas. Vidurio europos salys.

Regiono šalys. Čekija, lenkija, rumunija, slovakija, vengrija. Bendri regiono bruožai. Gamta. Geografinė padėtis ir paviršius. Klimatas. Vidaus vandenys. Augalijos ir gyvūnijos pasaulis. Regionas turtingas vidaus vandenimis, ypač upėmis. Pro tris šalis prateka dunojaus upė (slovakiją, vengriją ir rumuniją); vysla, odra, varta, vakarų bugas ir kt. Upių vandeningumas labai nevienodas: vandeningiausios jos lenkijoje, mažiau vandeningos – čekijoje, slovakijoje ir vengrijoje. Regione, ypač jo šiaurinėje dalyje, kalnuose yra daug ežerų; regiono ežerai: balatonas, sniardvų, mamrų, medvės ir kt. Regione gausu požeminių vandenų, ypač vengrijoje ir slovakijoje – terminių vandenų;.

Paviršius yra palankus turizmo plėtotei, didelė jo įvairovė, ypač palankus karpatų kpereinamajam klimato tipui būdinga: vidutiniškai šaltos žiemos (~-5°c), šiltos vasaros (~+20°c), vidutinis kritulių kiekis (500 – 1000 mm), oro temperatūros aukštesnės negu Lietuvoje.

žemyninio klimato bruožai: nedidelis kritulių kiekis (400 – 900 mm), šaltos žiemos (-2-5°c), karštos ir ilgos vasaros (~+20+23°c).

Regiono šalių klimatas yra labai palankus turizmo ppro tris šalis prateka dunojaus upė (slovakiją, vengriją ir rumuniją); vysla, odra, varta, vakarų bugas ir kt.

Upių vandeningumas labai nevienodas: vandeningiausios jos lenkijoje, mažiau vandeningos – čekregiono vidaus vandenys yra labai palankūs turizmo plėtrai: dunojaus upė leidžia plėtoti turizmą visose regiono šalyse; poilsinio turizmo galimybės prie ežerų ir tvenkinių; pošalis yra vidurio europoje, karpatų baseine. Šalys – kaimynės: austrija, slovakija, ukraina, rumunija, jugoslavija, kroatija, slovėnija. Tai dunojaus vidurupio šalis. Šalies padėtis žemyno viduryje, ekonomiškai stiprios šalys – kaimdunojus šalies teritoriją padalina į dvi dalis: rytuose – alfeldo žemuma, vakaruose – dunantulio kalvota lyguma; tarp dunojaus ir tisos upių yra žemuma.

Kalnai tęsiasi iš vakarų į rytus – uždunojės vidurio ir šividutinių platumų žemyninis klimato tipas (žemyniškiausias regione); žiemos debesuotos, šaltos (oro temperatūros -2-4°c); vasaros karštos, saulėtos, giedros (oro temperatūros +20+23°c); kritulių kiekis keičiasi iš v į r (daugiausia kalnuose, 400 – 900 mm per metus); daugiausiai kritulių iškrenta biržsvarbiausi vidaus vandenų tinklo bruožai: ežerų šalyje nedaug ir jie nedideli; didžiausias ežeras – balatonas, bet jis negilus, todėl vasarą jo vanduo labai greitai įkaista.

Vengrijoje gausu požeminių terminių vandenų (apie 500 versmių), kurie panaudojami gydymui, poilsiniam turizmui (pirtbudapeštas: (buda ir peštas) matjašo bažnyčia, žvejų bastionas, karalių rūmai, parlamento rūmai, grandinis tiltas, centrinė sinagoga, vaci gatvė, draugystės aikštė, margšalis yra vidurio europoje, kuri ribojasi su: rusija, Lietuva, baltarusija, ukraina, slovakija, čekija, vokietija. Jnšiaurėje pajūrio lyguma - seklios įlankos, smėlio paplūdimiai ir ilgos nerijos su smėlio kopomis, vaizkalnų juosta – sudetų kalnai (pv dalyje) – seni ir karpatų kalnai (beskidai ir tatrai, max viršūnė – risas – 2499 m) – jaunvidutinių platumų jūrinis ir pereinamas klimatas.

  • Geografija Konspektas
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2011 m.
  • 6 puslapiai (1799 žodžiai)
  • Vidurio Europos regionas
    10 - 1 balsai (-ų)
Vidurio Europos regionas. (2011 m. Liepos 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/vidurio-europos-regionas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 23:40
×