Vidutinių platumų miškai skaidrės


Vidutinių platumų miškai. Vidutinio klimato juostos miškai užima didelę dalį Europos. Lapuočių miškas. Medžiai. Vidutinio klimato juostos. Mišriųjų plačialapių miškų pasiskirstymas Žemėje. Ardų išsidėstymas. Vidutinių platumų klimato miškuose dažniausiai aptinkami medžiai yra ąžuolai. Paprastasis bukas. Ten, kur pakanka šviesos išauga dar ir lazdynų. Gudobelė. Gyvūnija. Vidutinių platumų miškų gyvūnija yra labai įvairi. Stambiausias iš visų vidutinės platumos gyvūnų yra stumbras. Stumbras. Dirvos organizmai. Miško dirvožemyje yra gausu nukritusių lapų ir augalų liekanų. Tai tiek.

Vidutinio klimato juostos miškams yra būdingi ryškūs metų laikai, bei didelis kritulių kiekis (nuo 75 – 150 cm per metus).

Ten, kur žiemos šaltos, lapuočiai paprastai numeta lapus, o šiltesnėse vietovėse daugelis medžių lapus išsaugo ištisus metus.

Vidutinių platumų miškų gyvūnija yra labai įvairi. Čia yra visko – paukščių, vabzdžių, plėšrūnų, varliagyvių, roplių.

Pilkieji vilkai, žebenkštys, rudosios lapės, burundukai, barsukai, driežai, voverės, lūšys.. Tai tik keli pavyzdžiai iš daugybės!

Miško dirvožemyje visuomet esti smulkių gyvūnų, o ypač kirmelių, kurie rausdamiesi miško paklotėje, rudenį nukritusius lapus paverčia dirvožemio puvenomis.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 3270 KB
  • 2014 m.
  • 10 puslapių (156 žodžiai)
  • Dovydas
  • Vidutinių platumų miškai skaidrės
    10 - 4 balsai (-ų)
Vidutinių platumų miškai skaidrės. (2014 m. Rugsėjo 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/vidutiniu-platumu-miskai-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 04:03
×