Vienadresiai maršrutizavimo algoritmai


Maršrutizacijos protokolai. Ip marsrutizacija. Maršrutizacijos. Marsrutizatoriaus maršrutizavimo veikimo algoritmai. Marsrutizavimo aloritmai. Tcp algoritmai.

Maršrutizacijos algoritmai. Bendros žinios apie vienadersią maršrutizaciją. Vienadresės maršrutizacijos protokolai. Ip-maršrutizacija. Ipx-maršrutizacija. Maršrutizacijos protokolas rip. Rip maršrutizacijos protokolo trūkūmai. Veikimo principas (rip). Maršrutizacijos lentelių sudarymas. Maršrutizacijos kilpos (užsiciklinimo) susidarymas. Skaičiavimo iki begalybės susidarymas. Literatūros šaltiniai. Vienadresia maršrutizacija vadina srauto nukreipimą, skirta vienam apjunktam i tinklą gavėjui, nuo siuntimo mazgo į priėmimo mazgą su maršrutizatoriu pagalba. Maršrutizatorius – tai tinklo tarpinė sistema, skirta tinklams sujungti panaudojant bendrą tinklo protokolą, tokį kaip tcp/ip arba ipx. Tinklas – tai tinklų infrastruktūros dalis, kuri pajunkta prie maršrutizatoriaus ir turi tą patį tinklo lygio adresą, vadinamą tinklo adresu.

Per maza begalybės reikšmė riboja RIP sistemos dydį keturiolikos mažų maršrutizatorių, bet kokia kriptimi, dėka. Be to, dėl tos pačios priežasties, labiai problematiška naudoti sudėtingas metrikas, kurios turi savyje informacija, ne tik apie tarpininių maršrutizatorių kiekį, bet ir apie greitį ir kanalo kokybę (kuo blogesnis (lėtestis) kanalas, tuo didesnė metrika).

Gali įvykti taip, kad visi maršrutizatoriai siųs vektorius tuo pačiu laiko momentu, tai gali kelti kitų problemų.

Šiame protokole visi tinklai turi savo numerius, o visi maršrutizatoriai – identifikatorius. Atstumo vektoriai išplėčiami maršrutizatoriais tinklu, ir po kelių žingsnių kiekvienas maršrutizatorius turi duomenis apie esmamus tinkles ir atstumus iki jų. Jeigu ryšys su kokiu nors tinklu nutrūksta, tai maršrutizatorius tam vektoriaus elementui suteikia maksimalią reikšmią, kuri turi tam tikrą reiksmią – “ryšio nėra”. Tokią reikšme RIP protokole atitinka skaičius 16.

RIP palaiko tik pačius geriausius maršrutus į galinį punktą. Jaigu nauja informacija, suteikią geresnį maršrutą, tai ji keičia seną maršrutą.

(1) parodytas pavizdys, sudarytas iš 6 maršrutizatorių, turinčių identifikatorius nuo 1 iki 6, ir iš šešių tinklų nuo A iki F, sujungtu „taškas-taškas“. Dar yra duota pradinė informacija 2 mazge ir informacija po dviejų persiuntimų žingsnių. Po kelių siuntimų 2 maršrutizatorius visus atstumus iki visų tinklų, be to jis galės turėti kelis alternatyvius variantus paketui nusiūsti. Tegul, galinis siuntimo punktas būna tinklas D.

Naudojantis RIP protokolu yra naudojamas euristinis algoritmas dinaminio programavimo Belmano-Fordo, irjo rastas sprendimas nėra optimalus, o tik artimas optimaliam. Protokolo RIP privalumas tai paprastumas, o trukumas, tai trafiko didėjimas, periodinio siuntimo metu ir tai, jog siūlomas maršrutas gali būti ne optimalus.

  • Microsoft Word 75 KB
  • 2016 m.
  • 10 puslapių (1599 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vienadresiai maršrutizavimo algoritmai
    10 - 2 balsai (-ų)
Vienadresiai maršrutizavimo algoritmai. (2011 m. Rugsėjo 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/vienadresiai-marsrutizavimo-algoritmai.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 11 d. 22:37
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo