Vienatvė ir vienišumas projektas


Vienatvė ir vienišumas. Klausimai. Vienatvė. Kuo vienatvė skiriasi nuo vienišumo? Antikinė etika. Nuo vienatvės iki šizofrenijos ir atgal. “Paimk šiuos sulaužytus sparnus”. Vienišumas lietuvių literatūroje. Frederikas Nyčė. “Štai taip Zaratustra kalbėjo”. Apibendrinimas. Šaltiniai.


Kas yra vienatvė? Ar vienatvė skiriasi nuo vienišumo? Ar vienatvė patiriama tik žmogui esant vienam? Ar vienatvė valdo žmogaus protą, pasamonę, ar atvirkščiai? Ar vienišas žmogus gali būti laimingas?

Vienatvė -  tai emocinė būsena, kuomet žmogus jaučia gilų tuštumo ir izoliacijos nuo kitų žmonių jausmą. Vienatvė yra visur, kaip gimstant ar mirštant - visa tai žmogus atlieka pats. Kol žmogus supranta, kad jis yra, atskiria save nuo kitų, tol jis nesijaučia vienišas. Prancūzų filosofas Dekartas sakė – mąstau, vadinasi esu.

Nepasirenkama vienatvė gali turėti labai rimtų ir ilgalaikių pasekmių. Žmogui gali išsivystyti: įvairios fobijos mintys, kad jis yra bevertis, niekam tikęs; fiziologinės ligos ir negalavimai; depresija; nereikalingumo jausmas simptomų rinkinys, vadinamas šizofrenija arba psichoze; (savi-)destruktyvus elgesys, kartais besibaigiantis netgi savižudybe.

Dokumentinis filmas, apie dvi moteris, kurios visiškai išgijo nuo šizofrenijos be jokių vaistų pagalbos. Joanne Greenberg  Katherine Penney  .

Vienišumas yra plačiai išnagrinėtas ir lietuvių lieratūroje. Antanas Škėma aprašė, kaip nuo vienišumo pereinama prie beprotystės ir nagrinėja egzistencializmo temas. Balys Sruoga, kūrinyje “Dievų miškas” aprašo savo patirtį Štuthofo lageryje, kuomet žmogus lieka vienišas ir vienintelis išsigelbėjimas nuo lagerio gyvuliško žiaurumo yra ironija.

  • MS PowerPoint 64 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (571 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Goda
  • Vienatvė ir vienišumas projektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Vienatvė ir vienišumas projektas . (2018 m. Sausio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/vienatve-ir-vienisumas-projektas.html Peržiūrėta 2019 m. Balandžio 23 d. 17:39
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!