Vienerių – trejų metų vaikų muzikinis ugdymas


Psichinis ir fizinis vaikų vystymasis. Kalbinių vaiko įgūdžių lavinimas. Vienerių trejų metų vaikų muzikinio ugdymo ypatumai. Dainavimo įgūdžių lavinimas. Klausymas ir judėjimas pagal muziką.


Nuo dvejų metų nervinių ląstelių dydis panašėja į suaugusiojo žmogaus. Vystosi tam tikros smegenų dalys, susiformuoja ryšiai tarp įvairių galvos smegenų žievės sričių ir tarp smegenų kamieno bei žievės. Mokslininkai teigia, kad didžiausią įtaką vaiko bendravimui augimui ir jo asmeninių savybių raiškai turi aplinka.

Psichologai pabrėžia, kad ankstyvojo amžiaus vaikų psichinės raidos ypatumus lemia jo emocinė sfera. Į supanti pasaulį vaikas reaguoja emociškai. Antraisiais gyvenimo metais mokydamasis vaikščioti, mažylis savarankiškai tyrinėja aplinką. Jis jau gali: liesti, matyti, girdėti, jausti skonį, purtyti, braškinti bei daužyti įvairius daiktus, taip perteikdamas smegenims daug informacijos.

Pirmųjų gyvenimo metų pabaigoje vaikas jau gerai supranta, kas jam sakoma, bet dar mažai gali pats atsakyti, nes neįstengia ištarti visų garsų. Psichologai, tyrę vaiko žodyno plėtotę pastebėjo, kad esama labai daug ryškių individualių skirtumų ir pagal vartojamų žodžių skaičių, ir pagal amžių.

Vaikas vograudamas arba atsitiktinai ištaria įvairius garsus. Vaiko kalbą būtinai papildo veido išraiška, gestai. Dažnai klausydamasis muzikos vaikas pradės tarti tikslesnius, į vairesnius kalbos ir muzikos garsus. Muzikinius gebėjimus ypač skatina suaugusiojo dainavimas, kupinas įvairiausių kalbos garsų.

Dažnai dainuodami ir žaisdami ritminius žaidimus su vaiku, ugdytojai gali padėti plėsti jo žodyną ir stiprinti judėjimo įgūdžius. Pedagogai rekomenduoja dainuoti, skaityti pasakoti pasakas kuo išraiškingiau, siekiant kalbos melodingumu padrąsinti ir sudominti vaiką, išmokyti jį naujų žodžių.

  • Muzika Skaidrės
  • MS PowerPoint 5035 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (1054 žodžiai)
  • Kolegija
  • Marija
  • Vienerių – trejų metų vaikų muzikinis ugdymas
    10 - 2 balsai (-ų)
Vienerių – trejų metų vaikų muzikinis ugdymas. (2016 m. Gegužės 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/vieneriu-treju-metu-vaiku-muzikinis-ugdymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 05:57
×