Vienfazio transformatoriaus tyrimas


Vienfazis transformatorius. Transformatoriaus išorinę charakteristika. Transformatoriaus transformacijos koeficientas. Transformatoriaus apkrovos bandymas. Transformatoriaus trumpojo jungimo įtampa. Vienfazio transformatoriaus tyrimai. Vienfazio transformatoriaus bandymas. Srovės transformatoriaus voltamperinė charakteristika. Vienfaziai transformatoriai. Transformatoriaus tyrimas isvados.

Darbo tikslas: vienfazio transformatoriaus savybių tuščiosios eigos, trumpo jungimo ir apkrovos sąlygomis tyrimas. Darbo eiga. Išvados. Naudingumo koeficientas η yra aktyviosios galios , kurią transformatorius perduoda imtuvui, ir imamos iš tinklo aktyviosios galios santykiui. Naudingumo koeficientas priklauso nuo apkrovos dydžio, dėl to netikslinga laikyti mažai apkrautą transformatorių.

Darbo tikslas: vienfazio transformatoriaus savybių tuščiosio. Atliekame tuščios veikos bandymą. Nustatomas transformacijos koeficientas. Išmatuojame , , ir gautus duomenis surašome į lentelęiš lentelės matyti, kad tuščiosios eigos srovė i0n prie pirminės apvijos nominalios įtampos yra 0,37a, o tuščio. Atliekame trumpo jungimo bandymą. Išmatuojame , , , ir gautus duomenis surašome į lentelę. Nubraižome priklausomy­bes, kai i1k=f(u1k), p1k=f(u1k), cosök=f(u1k).

pav. Įtampa keliama tol, kol pasiekiama snaudodamiesi trumpojo jungimo bandymo rezultatais, sudarome trumpojo jungimo trikampį, kai trumpojo jungimo srovė.

Prie antrinės apvijos prijungiame aktyviąją apkrovą, išmatuojame , ,, ir ga. Prie antrinės apvijos prijungiame talpuminę apkrovą, išmatuojamnaudojantis transformatoriaus tuščiosios eigos bandymu, galima nustatyti transformacijos koeficientą, kuris yra jo didesniosios evj santykis su mažesniąja. Šiuo atveju e1›e2 , reiškia transformatorius yra žeminantis. Didinant į pirminę apviją paduodamą įtampą u10, didėja pirminės apvijos srovė i10 , o tuo pačiu ir galia p. Transformatoriaus aktyvioji galia, kurią tuščiosios eigos metu rodo vatmetras, yra beveik lygi transformatoriaus magnetinių nuostolių vardinei galiai.

Iš šio bandymo taip pat galima nustatyti tuščiosios eigos transformatoriaus varžas r0, z0 ir x. Didelės galios transformatoriams x?Z.

Trumpojo jungimo bandymas atliekamas sujungiant antrinę transformatoriaus apviją trumpai. Pirminė apvija prijungiama prie tokios sumažintos įtampos, kad apvijomis tekėtų vardinės srovės. Santykinė trumpojo jungimo įtampa. Ši įtampa apibūdina transformatoriaus apvijų varžas ir sklaidos srautus.

Trumpojo jungimo bandymo metu s2 ir p2 galios yra lygios 0, todėl galia p1k yra transformatoriaus nuostolių galia.

Transformatoriaus išorinė charakteristika yra nustatoma apkraunant transformatorių aktyvine ar reaktyvine apkrova. Iš esmės išorinė charakteristika yra antrinės apvijos voltamperinė charakteristika. Ji rodo, kaip pakinta išėjimo įtampa, didinant transformatoriaus apkrovą. Transformatoriaus išėjimo įtampa priklauso ir nuo apkrovos pobūdžio. Kai apkrova yra talpinio pobūdžio, išėjimo įtampa gali netgi padidėti.

Naudingumo koeficientas ē yra aktyviosios galios , kurią transformatorius perduoda imtuvui, ir imamos iš tinklo aktyviosios galios santykiui. Naudingumo koeficientas

  • Microsoft Word 102 KB
  • 2012 m.
  • 7 puslapiai (665 žodžiai)
  • Finner
  • Vienfazio transformatoriaus tyrimas
    9 - 1 balsai (-ų)
Vienfazio transformatoriaus tyrimas. (2011 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/vienfazio-transformatoriaus-tyrimas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 28 d. 14:31
×
105 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo