Vienišumo psichologija


Vienišumo psichologija. Netektys. Suicidinis elgesys. Paauglių suicidinio elgesio ypatumai. Psichologinė suicidų prasmė.

L. Peplau pateikė savo apibūdinimą. Vienišumas tai subjektyviai suvokiama būklė, kai ryšiai su kitais žmonėmis suvokia¬mi mažesni nei pageidautini ir yra menkesnio emocinio tankio. Vienišumas tai neturėjimas emocinių ryšių. Vienatvė gali būti maloni, teikti teigiamų emocijų. Vienišu galima pasijusti ir tarp žmonių, minioje, didmiestyje. Vienišumas priklauso nuo dau¬gelio socialinių aplinkybių - darbo, profesijos, socialinės aplinkos. Vienišumo parametrai kinta. Dirbi, esi su kitais nesijauti vienišas. Po darbo keičiasi rolė. Psichodinaminės teorijos ( Froidas, Fromas). Ego kontrolė, siekiama išsivaduoti iš jos, kitaip žmogus nebūtų žmogumi. Vengdamas kančios žmogus šalinasi kitų.

Fromas. Sako, kad tai civilizacijos gniuždanti pusė. Civilizacija veikia teigiamai, mus daro nepriklausomais, savaran¬kiškais, mažiau bejėgiais. Bet kartu ir labiau izoliuotais, vie¬nišais ir sužeidžiamais. Mato didelį kontrastą. Vystydamosi ci¬vilizacijos daug ką praranda. Fromas mano, kad vienas iš pag¬rindinių žmogaus poreikių yra poreikis ryšio su kitu žmogumi. Poreikis išvengti vienišumo. Bendradarbiavimo principą galime suvokti: mes bendraujame kaip dvi atskiros sistemos, atskiri vienetai. Įmanomas racionalus bendravimas su kitu žmogumi, ne¬naikinant jo.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2015 m.
  • 8 puslapiai (2314 žodžiai)
  • Juste
  • Vienišumo psichologija
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vienišumo psichologija. (2015 m. Kovo 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/vienisumo-psichologija.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 06 d. 13:25
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo