Vienmetės gėlės referatas


Įvadas. Vienmetės gėlės mano aplinkoje. Puikioji gvaizdūnė- Zinnia elegans. Meksikinis žydrūnas -Ageratum houstonianum. Paprastasis ricinmedis - Ricinus communis. Dviragė leukonija- Matthiola longipetala. Gazanija -Gazania. Nasturta -Tropaeolum majus. Paprastoji sprigė - Impatiens noli-tangere. Jurginas -Dahlia. Žioveinis -Antirrhinum. Šlamutis smiltyninis -Helichrysum arenarium. Sukutis-Ipomoea. Išvados. Informaciniai šaltiniai. Priedai. Visų vienmečių gėlių vaizdai.

Mano aplinkoje augančios gėlės yra Suvalkijos lygumose,o kaip žinoma,Suvalkijos dirvožemiai patys derlingiausi,todėl gėlės labai gerai auga, kadangi yra palankios sąlygos.Aš pasirinkau būtent šias vienmetes gėles todėl,kad dauguma jų dauginamos sėklomis. Didelė dalis vienmečių gėlių augančių mano aplinkoje žydi anksti pavasarį, žydi gausiai, yra kvapnios. Mano alpinariumas yra labiau saulėtoje vietoje, todėl dauguma mano gėlių ypač pasodintos dėl to, jog yra šviesomėgės ir mėgsta saulėtas vietas.Visos gėlės labai dekoratyvios bei yra labai panašių morfologinių savybių turinčių vienmečių gėlių.

Nasturta (Tropaeolum majus) stiebai sultingi, augalas užauga iki 40 cm, tačiau yra ir tokių rūšių, kurios siekia ir 2 m, pavyzdžiui, vijoklinės nasturtos.Nasturtos išsiskiria margaspalviais žiedais, jie gali būti ryškiai raudoni, oranžiniai, geltoni, vienspalviai, spalvoti. Taip pat galite pastebėti ir tamsiai kaštoninės, kreminės ar rožinės spalvų nasturtų.Šios gėlės maloniai kvepia. Jas apdulkina vabzdžiai, virš jų nuolatos sukiojasi kamanių, bičių, musyčių būriai. Nasturtas augančias Pietų Amerikoje apdulkina kolibriai.Nasturtų žiedai ir stiebai nuo neatmenamų laikų naudojami maistui, gydymo ir kosmetiniais tikslais. Tam renkami žiedai, stiebai, lapai ir sėklos.

Išanalizuota informaciniai šaltiniai apie vienmetes gėles.Sužinota vienmečių gėlių pritaikymo galimybės, reiklumas dirvožemui, kokioje pusėje sodinti gėles,kad geriau augtų. Išsiaiškinta,kurios gėlės yra šviesomėgės,o kurios-ne.

Apibūdinta vienmečių gėlių morfologinės ir bioekologinės savybės. Daugelis gėlių sėjamos sėklomis, Lietuvoje dažnai auginamos darželiuose, gėlynuose, kapinėse. Augalai gerai auga saulėtose lysvėse, aukštaūges veisles galima derinti su daugiamečiais žoliniais augalais.Didelė dalis augalų yra labai dekoratyvūs iš kurių daromos sausos puokštės.Gėlės žydi anksti pavasarį, yra labai kvapnios ir įvairių spalvų.

  • Microsoft Word 453 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1946 žodžiai)
  • Kolegija
  • Viktorija
  • Vienmetės gėlės referatas
    10 - 8 balsai (-ų)
Vienmetės gėlės referatas. (2015 m. Gruodžio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/vienmetes-geles-referatas.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 09 d. 01:32
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!